Ricciardo odhalil klíč k úspěchu ve středu pole

Ricciardo odhalil klíč k úspěchu ve středu pole

Australský jezdec Daniel Ricciardo uvedl, že přestup do Renaultu z něho udělal disciplinovanějšího pilota.

Když se Daniel Ricciardo připojil do francouzského týmu před sezónou 2019, Australan věděl, že nebude bojovat o vítězství, ale připojil se ke stáji, kterou má dostat do čela.

Jasným cílem na zlepšení je změna pravidel v roce 2021 a australský jezdec je odhodlán ukázat, co se naučil z první sezóny u Renaultu.

„Naučilo mě to trochu disciplíny nad čímkoliv jiným, protože se vždycky snažíte jet tvrdě a co nejrychleji, jak můžete. Ale vybrat si svoji chvíli je pravděpodobně nejlepší způsob, jak to vyjádřit – trochu disciplíny a zkušeností,“ řekl Daniel Ricciardo.

„Je tak snadné na to tlačit a pokusit se získat tu jednu desetinu sekundy navíc, ale stejně skončíte tak, že tu desetinu ztratíte. Jen se snažím zůstat klidný. Nějak se to neliší od minulosti, vždycky se snažíte dostat z auta maximum. Jen jste si víc vědomi toho, co trocha tlačení dělá. Hlavně ve středu pole – auto není tak dobré jako u kluků na čele, takže pokud začnete klouzat, ztratíte mnohem více času a přehřejete pneumatiky. Zdá se, že za to zaplatíte větší cenu,“ dodal Australan.

Sdílejte na:
Zavřít