Ricciardo může stále podávat nejlepší výkony, říká Mekies

Ricciardo může stále podávat nejlepší výkony, říká Mekies

Daniel Ricciaro může podle šéfa RB stále ukazovat svůj potenciál a podávat co nejlepší výkony. Tým, a jeho šéf Laurent Mekies, se proto snaží, aby se ve svém voze cítil co nejlépe a plně mu důvěřuje.

Začátek letošní sezóny nebyl pro Daniela Ricciarda procházkou růžovým sadem a ve svém voze, VCARB 01, se nedokázal prosadit stejně dobře, jako jeho týmový kolega Júki Cunoda. Jeho problémy pak vyvolaly spekulace, že by o své místo v týmu mohl přijít ještě před koncem roku, pokud by svoje výsledky nevylepšil do letní pauzy.  

Na Velkou cenu Číny zajistilo RB Australanovi nové šasi, čímž dalo najevo, že nadále věří v jeho schopnosti. Stále je třeba zapracovat na tom, aby se Daniel Ricciardo cítil ve svém voze lépe a seznámil se s jeho chováním, ale šéf týmu Laurent Mekies nepochybuje o tom, že je pro to osminásobný vítěz velké ceny tím pravým. Na dotaz, zda vidí tým v australském závodníkovi stejný potenciál, jako při jeho návratu do formule 1, Mekies odpověděl: Ano, určitě. DNA naší práce spočívá v tom, že se snažíme zjistit, jaké nastavení vozu je potřeba, aby jezdci i vůz podávali ty nejlepší výkony. To také s oběma svými jezdci děláme. U Júkiho jsme viděli velký posun, a u Daniela vidíme, že už jde tím správným směrem.” 

Ricciardo zatím nezískal pro svůj tým žádný bod. Mekies se domnívá, že v tom hraje větší roli smůla než nedostatek schopností. Podle jeho názoru je od VC Saúdské Arábie viditelný pokrok, ale dobré výsledky byly překryty incidenty, jako byl výjezd z prvního kola v Japonsku a srážka s Lancem Strollem v Číně. Už v Saúdské Arábii jsme si řekli, že vidíme věci, které nám pomáhají pochopit, jak ho více podpořit. Takže ano, směr je dobrý. Ještě nejsme v cíli a čeká nás několik věcí, abychom mu pomohli cítit se ve voze lépe a zajistili, že nejlépe vyhovuje jeho stylu řízení. Ale určitě bude dobrým povzbuzením pro sebevědomí, když uvidíme, že došlo k viditelnému zlepšení, jaké jsme viděli o víkendu (v Číně – pozn. redakce).” 

Mezitím, co Ricciardo čelí kritice zvenčí, Mekies uvedl, že uvnitř týmu panuje pouze odhodlání překonat problémy, kterým čelí. Narozdíl od toho, co je možná viditelné zvenčí, byl během celého obtížného začátku sezóny velmi soustředěný, klidný a racionální. Dívali jsme se na omezení vozu a na to, co potřebuje, aby jel rychleji. Některé kroky lze dělat rychle, ale nejprve je musíme pochopit. Jakmile to uděláme, tak je můžete provést, ale některé zaberou více času. Snažili jsme se vyřešit co nejvíce jich šlo, ale určitě u nich nekončíme.” 

Sdílejte na:
Zavřít