Ricciardo: Jsem šťastný, že jsem zpět v rodině Red Bullu

Ricciardo: Jsem šťastný, že jsem zpět v rodině Red Bullu

Daniel Ricciardo na sociálních sítích prozradil, že si nemyslel, že jeho návrat do Red Bullu přijde tak brzy poté, co mu McLaren na konci sezony 2022 ukončil smlouvu.

Daniel Ricciardo byl do týmu AlphaTauri (nyní Visa Cash App RB) povolán v polovině sezony 2023. Kvůli sérii špatných výkonů nahradil nizozemského nováčka Nycka de Vriese. Pro Ricciarda to znamenalo návrat do monopostu formule 1, protože předtím mu tým McLaren na konci roku 2022 předčasně ukončil smlouvu.

Australanův návrat zajistil AlphaTauri v posledních závodech roku 2023 několik dobrých výsledků, přestože ho zabrzdilo zranění způsobené během tréninku v Zandvoortu. Také se objevily spekulace, že by mohl přestoupit do vozu Red Bullu a nahradit trápícího se Sergia Péreze. Nicméně Ricciardo se v nadcházející sezoně 2024 soustředí na práci v týmu Visa Cash App RB, kde by se měl zapojit do nesmírně důležité týmové bitvy s Júkim Cunodou.

Nyní Ricciardo v příspěvku na LinkedIn promluvil o myšlenkách, které se mu honily hlavou, když na začátku sezony 2023 neměl místo jezdce formule 1.

„Jedna moje část je ráda, že jsem zpátky v rodině Red Bullu, ale vím, že tým mě může dostat do obtížné situace. Takže se snažím zůstat ve střehu a být připravený na všechno. Ale nemyslel jsem si, že to přijde tak brzy. Nakonec je to místo, kde chci být. Chci být zpátky na startovním roštu. Byl jsem tak šťastný, že jsem zpět v rodině Red Bullu. Byla to příležitost, kterou jsem nechtěl propásnout. Taky mi to připomnělo chvíle, když jsem začínal svou kariéru a když mi Red Bull tak trochu házel klacky pod nohy.“

Sdílejte na:
Zavřít