Ricciardo: Hülkenbergovy statistiky neodráží jeho kvality

Ricciardo: Hülkenbergovy statistiky neodráží jeho kvality

Daniel Ricciardo si myslí, že nelichotivý rekord jeho nového týmového kolegy Nica Hülkenberga v počtu závodů bez pódia neodráží Němcovy jezdecké kvality.

Po pěti sezonách strávených v barvách Red Bullu se Daniel Ricciardo rozhodl na konci loňského roku rakuskou stáj opustit a vydat se od nadcházející sezony za novou výzvou v podobě angažmá u Renaultu, se kterým se Australan dohodl na pětiletém kontraktu.

U francouzské automobilky utvoří vítěz sedmi velkých cen jezdecký tandem s Nicem Hülkenbergem. Německý závodník je držitelem nelichotivého rekordu, když v královně motorsportu absolvoval 156 velkých cen bez zisku jediného pódiového umístění. Podle Ricciarda ovšem tato statistika nevystihuje Hülkenbergův jezdecký kalibr. Rodák z Perthu dále uvedl, že mu při přestupu do nového působiště pomohou také vzpomínky na příjemné momenty a úspěchy u Red Bullu.

„Jako důvěru pro přestup do Renaultu si s sebou samozřejmě odnáším spoustu úspěchů. Budu je také pořebovat kvůli Nicovi. Myslím, že každý, kdo se vyzná ve Formuli 1, zná jeho kalibr. Na druhou stranu můžete přemýšlet o tom, že absolvoval 200 závodů nebo kolik a nikdy nezískal pódium, ale my všichni víme, že není jezdcem této úrovně. Takže vím, že toto všechno si budu potřebovat přinést. Nejen kvůli tomu, abych ho porazil, ale také proto, abych týmu co nejrychleji pomohl k pokroku,“ uvedl Ricciardo.

Ricciardova loňská sezona byla do velké míry ovlivněna potížemi se spolehlivostí. 29letý pilot ovšem v roce 2018 zažil také světlé chvíle. Jedna taková přišla ve Velké ceně Monaka, ve které Ricciardo dokázal triumfovat a to i navzdory potížím s pohonnou jednotkou. Loňský závod v ulicích monackého knížectví představuje pro Australana silnou vzpomínku.

„Monako si budu pamatovat navždy, protože dozvuky toho všeho byly tím největším vrcholem, jaký jsem kdy zažil. Když jsem se toho dne po veškeré té tíze vracel na Energy Station a všechny spatřil… To bylo všechno. Obdržel jsem ovace vstoje a byl jsem opravdu hrdý, že byl každý kvůli mě tak šťastný. Dělám to pro sebe, tento sport a až přijde den, kdy to přestanu milovat, skončím. Bylo to úžasné, když to mělo takový účinek a udělalo to tolik lidí šťastnými. Díky tomuto okamžiku jsem se cítil tak, že to nedělám pouze pro sebe.“

Ricciardovo rozhodnutí opustit rakouskou stáj a zamířit do Renaultu nemalou část veřejnosti překvapilo a podle některých názorů Australan tímto přestupem učinil chybný krok. Podobnou optikou ovšem bylo roku 2012 nahlíženo také na odchod Lewise Hamiltona z McLarenu do Mercedesu a jistě není potřeba blíže rozepisovat, jak se budoucnost nakonec vyvinula.

Sdílejte na:
Zavřít