Ricciardo dostal ultimátum. Nahradí jej Lawson?

Ricciardo dostal ultimátum. Nahradí jej Lawson?

Liam Lawson zpět ve formuli 1 a na stálo? Za pár týdnů možná věc, která se stane realitou. Red Bull totiž není spokojen s výkony Daniela Ricciarda v monopostu RB a zkušený Australan dostal tvrdé ultimátum.

Novozélandský jezdec Liam Lawson by teoreticky mohl být právoplatným jezdcem formule 1, a to už v květnu letošního roku. S informací přišel web Herald, který uvádí, že Ricciardo dostal od Helmuta Marka z Red Bullu jasné ultimátum. Pokud se během následujících dvou velkých cen v Japonsku a Číně Ricciardo viditelně nezlepší, do monopostu RB by měl usednout právě Liam Lawson, který by měl od Velké ceny Miami pokračovat až do konce letošního ročníku.

Zároveň přišel Herald s informací, že Lawson je údajně pro Red Bull z dlouhodobého hlediska nejlepší volba na druhou sedačku v hlavním týmu, i s přihlédnutím k faktu, že po ročníku 2024 končí smlouva Sergiu Pérezovi.

Liam Lawson v minulé sezóně předvedl jako záskok skvělé výsledky, do sedaček RB však šéfové týmu vybrali Ricciarda s Cunodou. Novozélanďan tak pokračuje v roli rezervního jezdce RB i Red Bullu, tuto pozici zastává již od roku 2022. Nyní se pro dvaadvacetiletého pilota pootevírají dveře ve formuli 1 díky špatné výkonnosti Ricciarda. Cunoda má momentálně své místo jisté, a to nejen díky silným vazbám na Hondu, ale i díky výkonům, které podává na trati. Letos pro RB vybojoval 6 bodů, díky kterým je jeho tým v Poháru konstruktérů na 6. pozici. Pérez zkraje sezóny podává taky solidní výkony a drží se na 3. pozici v Poháru jezdců za Verstappenem a Leclercem.

Daniel Ricciardo na své první body v letošní sezóně stále čeká. Nejlépe se umístil v Austrálii, kde závod dokončil na 12. příčce. V kvalifikaci jej jasně poráží jeho týmový kolega Júki Cunoda. A právě před domácím publikem se v kvalifikaci uvedl nejhůře, jak mohl. Poprvé během své účasti v Melbourne nedokázal postoupit do druhé části kvalifikace.

Liam Lawson dostal v loňském ročníku šanci v monopostu AlphaTauri, stalo se tak právě kvůli Ricciardovi, který utrpěl zlomeninu v levé ruce. Velkého úspěchu dosáhl v Singapuru, kde ve druhé části kvalifikace vyřadil Maxe Verstappena a v samotné Velké ceně obsadil 9. pozici, což byl dosavadní nejlepší výsledek sezóny.

I přes dobré výkony nedostal na letošní ročník sedačku, což pro něj nebylo psychicky vůbec jednoduché. „Co se týče toho, co budu řídit a kdy budu řídit, to bude teprve stanoveno. Rád bych seděl za volantem vozu formule 1 a všichni pracujeme na tom, abychom se o to pokusili, ať už jde o testování nebo závodění, ale v tuto chvíli není nic potvrzeno,“ popisoval na začátku letošního roku.

Sdílejte na:
Zavřít