Ricciardo cítí, že si zvykl na „návyky“ v Renaultu

Ricciardo cítí, že si zvykl na „návyky“ v Renaultu

Daniel Ricciardo řekl, že se nyní cítí pohodlně ve svém voze týmu Renault. Údajně si zvykl na jezdecké „návyky“, které potřebuje k nejlepším možným výkonům.

Ricciardo nebyl plně zvyklý na vůz na start do sezóny, nyní ale porazil v kvalifikaci Nica Hulkenberga, který je v týmu od roku 2017, pětkrát za sebou.

„Myslím, že se nyní v autě cítím úplně v pohodě a myslím, že jsem začal jezdit jinak než vloni,“ řekl australský jezdec, který přestoupil do Renaultu z Red Bullu.

„Nebudu zacházet do detailů, ale mám na mysli způsob, kterým brzdíte do zatáčky a kterým dáváte plyn při výjezdu z ní. Je to charakteristické, myslím, že jsem se přizpůsobil návykům, o tom mluvím.“

Na otázku, zda je řízení Renaultu přirozené, řekl: „Teď už ano. V zimním testování, myslel jsem, že budu mít dobrou rychlost a bylo to tak. Ale dosáhnout posledních pěti procent chvíli trvá, ale chci říct, že jsem nyní ve správném okně, ve kterém jsem během prvních víkendů nebyl.“

Ricciardo řekl, že nejsilnějším pocitem je v tuto chvíli motivace.

 

„Myslím, že tento rok je po osobní stránce dobrý a práce s inženýry taky. Nico byl silný při vstupu do sezóny, v kvalifikaci na VC Austrálii mě porazil, přestože vyjel v Q2 pouze jednou.

Takže jsem měl dvě šance, ale ani tak jsem ho nedostal, ale od té doby jsem to dokázal dát dohromady.

Jsem motivovaný, velmi velmi motivovaný, chci se dostat zpět na pódium. Vím, že na to zatím nemáme, ale když si udržím tuto úroveň jízdy a hlad, dříve nebo později se tam dostaneme.“

Renault představil ve Španělsku vylepšenou pohonnou jednotku a Ricciardo věří, že VC Kanady bude největší dosavadní test nového motoru.

„Víme určitě, že jsme během roku udělali pokrok a byli jsme povzbuzeni Monakem a dokonce Barcelonou, ale tohle bude nejlepší test. Uvidíme. Věřím, že vše bude v pořádku.

Nevím, jestli budeme více tlačit než v Monaku, abych byl upřímný. Neznám na to odpověď, ale myslím, že spolehlivost je lepší a byli jsme schopni z toho více vymáčknout.“

Sdílejte na:
Zavřít