Ricciardo bude v roce 2023 třetím pilotem Red Bullu

Ricciardo bude v roce 2023 třetím pilotem Red Bullu

Dle Dr. Helmuta Marka, má Daniel Ricciardo příští rok plnit roli třetího pilota ve stáji Red Bull. Marko tuto informaci potvrdil dnes televizi Sky Sports Deutschland.

Marko rovněž uvedl, že Liam Lawson bude oficiálním náhradním jezdcem Red Bullu a Alpha Tauri. Což známená, že bude v pohotovosti, pokud by jeden z týmů potřeboval náhradu.

 

Ricciardo tento rok opouští McLaren, po tom co s týmem zažil dvě náročné sezóny. Australský pilot dlouho avizoval, že v příštím roce nebude v žádném týmu jako závodní jezdec, ale ohlíží se po sedačce na sezónu 2024. Prostředí Red Bullu ale není Ricciardovi cizí – v letech 2014 až 2018 pro tým závodil. Krom toho ještě před tím hájil barvy Toro Rosso a byl součástí juniorského programu Red Bullu, ještě před samotným vstupem do formule 1.

Max Verstappen, který byl v Red Bullu 3 roky Ricciardovým týmovým kolegou, má kontrakt do konce roku 2028. Sergio Pérez, který se připojil k týmu vloni, podepsal dřívěji v tomto roce prodloužení smlouvy do konce sezóny 2024.

Sdílejte na:
Zavřít