Ricciardo bude řídit formuli 1 na Nordschleife

Ricciardo bude řídit formuli 1 na Nordschleife

Třetí jezdec Red Bullu Daniel Ricciardo se chystá koncem tohoto roku představit týmový monopost formule 1 v rámci akce na slavné Nordschleife, části bájného Nurburgringu.

Současný monopost formule 1 se po ikonickém 20,8 km dlouhém okruhu, projel naposledy v roce 2013, kdy zde Michael Schumacher jezdil s Mercedesem W02 z roku 2011.

Stalo se tak pár let poté, co na této trati Nick Heidfeld řídil formuli BMW. Závody F1 se zde pořádaly až do roku 1976, kdy došlo k vážné a téměř smrtelné nehodě Nikiho Laudy. Po tomto incidentu se velká cena přesunula na okruh v Hockenheimu.

Formule 1 se sem vrátila na zkrácený Nurburgring, který je známý jako GP-trať, v roce 1984 a v kalendáři byla poté od poloviny 90. let do poloviny nultých let 21. století během rozkvětu sedminásobného šampiona Schumachera.

Závod F1 se zde naposledy jel v roce 2020, kdy se zde v důsledku covidu pořádala jednorázová Velká cena Eifelu. Ricciardo tehdy ještě v barvách Renaultu skončil na stupních vítězů.

Letos bude řídit jeden z vozů Red Bullu, a stane se tak 9. září v rámci akce Red Bull Formula Nurburgring show, která se tu koná společně s 12 hodinovým závodem.

Ricciardo se stal třetím pilotem Red Bullu pro sezonu 2023 poté, co se o rok dříve dohodl společně s McLarenem na předčasném ukončení spolupráce.

Australan v tomto roce do vozu Red Bullu ještě neusedl, nicméně byl přítomen na své domácí Velké ceně v Melbourne a předpokládá se, že se zúčastní i dalších závodů.

Sdílejte na:
Zavřít