Ricciarda bolelo po nehodě v druhém tréninku koleno

Ricciarda bolelo po nehodě v druhém tréninku koleno

Daniel Ricciardo během druhého tréninku na GP Štýrska tvrdě havaroval. Uvedl, že se při nehodě trefil kolenem o sloupek řízení. Vyvázl ale s pouhou modřinou.

Daniel Ricciardo ztratil ve druhém tréninku kontrolu nad svým vozem. V deváté zatáčce mu ustřelil zadek a pozadu narazil do ochranné bariéry.

Australan z vozu vylezl po svých, musel však absolvovat kontrolu v medical centru. Nic závažného ho nepotkalo, na koleni má ale velkou modřinu.

„Trefil jsem kolenem sloupek řízení, když jsem vrazil do bariéry, takže mám modřinu,“ uvedl usměvavý Australan. „Vyšetřili mě, ale je to jen modřina. Všechno je v pořádku, jen to auto bylo docela poničené.“

Podle dat nebylo s Ricciardovým renaultem nic špatně. Za jeho nehodu mohla vyšší nájezdová rychlost a vítr.

„Snažil jsem se pochopit, co se stalo. Je to jedna z těch nehod, kdy se vše odehraje příliš rychle. Zatočil jsem a zrovna fouklo, takže mi k nehodě dopomohl vítr.“

„S vozem nebylo nic špatně, byla to má chyba. Už delší dobu jsem takhle nezaváhal, dnes ale ano, takže se klukům omlouvám.“

Ačkoliv byl Ricciardův vůz výrazně poškozený, neobává se francouzský tým, že by ho nezvládli do třetího tréninku opravit.

„Zítra bude vůz připraven k jízdě,“ prozradil šéfmechanik Renaultu Ciraon Pilbeam.

Ricciardův týmový kolega Esteban Ocon si dnešní tréninky pochvaloval. Zajel desátý nejrychlejší čas druhého tréninku. Pokud se zítra kvůli povětrnostním podmínkám kvalifikace nepojede, může o startovním roštu rozhodnout pořadí z druhého tréninku.

„Dnes jsme se mnohému naučili,“ myslí si Ocon. „Vše šlo hladce, splnili jsme náš program, takže to bylo dobré.“

Sdílejte na:
Zavřít