Ricciardo: I když se Renault zlepšil, přestupu nelituju

Ricciardo: I když se Renault zlepšil, přestupu nelituju

Australský jezdec Daniel Ricciardo zdůraznil, že nelituje svého blížícího se přestupu do stáje McLaren, i přes prudký nárůst výkonu Renaultu v této sezóně ve Formuli 1.

Ricciardo přestoupil do Renaultu v roce 2019, již v polovině své dvouleté dohody se rozhodl, že podepíše víceletou smlouvu od roku 2021 se stájí McLaren

Znamenalo to, že Ricciardo a Renault vstoupili do opožděné sezóny 2020 s vědomím, že se jejich cesty na konci sezóny rozejdou.

Renault zahájil rok v útlumu a příliš nevyčníval, přičemž od úvodních závodů obsadil pouze řadu osmých míst, ale v posledních kolech byl nejsilnějším týmem ze středu pole.

Renault s 99 body je nyní jen o pět bodů níže než Racing Point. S tím, že budoucí Ricciardův zaměstnavatel McLaren jen o dva body výše nad Racing Pointem.

Rozhodně to není tak, že bych si nevážil Renaultu a toho, kde se momentálně nacházím, ale nelituji toho,“ řekl.

Jsem rád, že nás vidíme se zlepšovat? Absolutně. A také je dobře, že v příštím roce budu mít Renault jako svého konkurenta, což přinutí i McLaren se posunout dále. Vidím to jako dobrou věc pro všechny.

Chci závodit vepředu pole a každý závod v F1 je pro mě důležitý, takže každá šance, kdy můžu usilovat o vítězství, je pro mě dobrá

Jsem rád, že děláme pokrok, a cítím se jeho součástí, což je důležité nejen pro mě, ale i pro můj řidičský růst.

Tým se ke mně nepostavil zády. Jezdil jsem na simulátoru a spolupracoval se svými mechaniky.

Je trochu hořkosladké to, že kluci v týmu vědí, že po tomto roce už nebudu moci s nimi nadále pokračovat. Ale do posledního dne tomu dám úplně všechno.

Ricciardo podotkl, že téměř čtyřměsíční zpoždění začátku sezóny napomohlo Renaultu. Což mělo za následek, že  R.S.20 nyní může být konkurenceschopné na všech typech okruhů.

V zimních testech bylo auto o něco lepší, ale stále si nemyslím, že jsme opustili Barcelonu s velkou dávkou sebevědomí,“ řekl.

Vylepšení, které jsme na auto nainstalovali hned v prvním závodě v Rakousku, byla ten správný krok.

V zimě jsme byli tak trochu bez očekávání, ale jakmile jsme se dostali do závodu, věděli jsme, jakou úroveň máme očekávat.

Již v loňském roce, jsme měli menší záblesky toho, jak by to mohlo za 12 měsíců s autem vypadat. Jenže po výsledcích z minulé sezóny se této vizi nechtělo nikomu věřit.

Nyní jsme byli rychlí ve všech sektorech okruhu, což je pro tým nejvíce povzbudivé. A osobně si myslím, že jsem ještě nikdy takhle rychlý v Soči nebyl.

Sdílejte na:
Zavřít