Řešení Pirelli pro testy: Jak třemi barvami označit pět směsí?

Řešení Pirelli pro testy: Jak třemi barvami označit pět směsí?

Předsezónní testy představují oříšek také pro Pirelli. Pro rok 2019 totiž ořezal svoji duhu na tři barvy, v testech ale použije pět směsí.

Pirelli pro sezónu 2019 výrazně zjednodušuje barevné schéma portfolia svých směsí, které dodává týmům Formule 1. Ze sedmi sad jich zbyde pět, klíčová je však změna barevného značení.

Nyní již nebude mít každá směs svoji pevnou barvu. Vybrány byly bílá, žlutá a červená, které budou o každém závodním víkendu označovat vybrané tři směsi od nejtvrdší po nejměkčí.

Pro předsezónní testy ale musí své značení lehce upravit, na trati se totiž během testovacího dne může objevit všech pět směsí. Ty budou označeny od nejtvrdší k nejměkčí jednoduše čísly 1 až 5.

Zvažovalo se použití dalších barev, Pirelli ale nakonec rozhodlo, že přiveze pouze tři, aby dvěma dalšími nemátlo diváky před nadcházející změnou. Upraven ale bude grafický charakter.

Testovací schéma Pirelli

Směs 1 (nejtvrdší) – bílé logo Pirelli, bez bílých pruhů na bočnicích pneumatiky

Směs 2 – bílé logo Pirelli, bočnice pneumatiky doplněny bílými pruhy

Směs 3 – žluté logo Pirelli, bočnice pneumatiky doplněny žlutými pruhy

Směs 4 – červené logo Pirelli, bočnice pneumatiky doplněny červenými pruhy

Směs 5 (nejměkčí) – červené logo Pirelli, bez červených pruhů na bočnicích pneumatiky

Snížení celkového počtu směsí ze sedmi na pět bude znamenat zvýšení rozdílu mezi nimi. Směs 1 bude totiž odpovídat loňské tvrdé, Směs 5 bude odpovídat loňské hyperměkké.

Sdílejte na:
Zavřít