Renault má podobné problémy jako v roce 2018

Renault má podobné problémy jako v roce 2018

Renault má „podobné problémy“ s letošním vozem jako s tím z minulé sezóny. Tuto informaci uvedl jezdec Renaultu Nico Hülkenberg.

Francouzský tovární tým skončil v minulé sezóně na 4. místě v Poháru konstruktérů a letos míří k snížení ztráty na první tři týmy: Mercedes, Ferrari a Red Bull.

Nicméně, na začátku letošní sezóny se Renaultu nedaří udržet pozici nejlepší ze zbytku světa a po dvou závodech má tento tým na svém kontě pouze 6 bodů, které získal Hülkenberg svým 7. místem v Austrálii.

Na otázku, zda se týmu podařilo zlepšit v některé z klíčových oblastí nebo má tým pořád stejné slabiny, Hülkenberg řekl: “ Vylepšili jsme několik věcí, zvlášť po motorové stránce jsme se dost zlepšili během zimní přestávky.

Očividně jsme s tím měli problémy, ale myslím, že to byl zvláštní případ. Po motorové stránce jsme se hodně zlepšili. Samozřejmě jsme pracovali i na šasi a aerodynamice ale stále máme stejné problémy. Cítím to tak, že tohle je oblast na kterou se musíme zaměřit.

K Hülkenbergovi se letos připojil Daniel Ricciardo, kterému se letos nepodařilo dokončit ani jeden závod. Ricciardo přešel z vítězného týmu do nejlepšího týmu ze středu pole a snaží se vyrovnat svému týmovému kolegovi.

Jedna z oblastí, ve které Ricciardo s Renaultem bojuje, jsou nájezdy na obrubníky, což je oblast, se kterou měl Renault problém už vloni.

V této oblasti jsem mohl více tlačit, jelikož je to velmi podobné jako loni a tak mám více referencí než můj nový týmový kolega, přiznal Hülkenberg.

„Během zimy jsme pracovali i na řízení,“ řekl. „Myslím, že je rozmazlený z lepšího auta, takže se musí zresetovat a proto jsou jeho reference jiné.

Je fajn, mít tenhle typ odezvy. Víme, co musíme zlepšit, aby naše auto bylo jedno z nejlepších. Jeho přínos pro tým je obrovský.“

Sdílejte na:
Zavřít