Red Bull je v boji o mistrovský titul, říká Mercedes

Red Bull je v boji o mistrovský titul, říká Mercedes

Red Bull se dokázal v prvním závodě s pohonnou jednotkou Honda umístit na stupních vítězů. Šéf Mercedesu Toto Wolff uvedl, že se s Red Bullem musí počítat v boji o mistrovský titul.

Německá stáj dominovala v kvalifikaci a v závodě se jejich jezdci umístili na prvních dvou pozicích. Na třetí pozici dojel Max Verstappen, který měl ve svém voze pohonnou jednotku Honda. Je to poprvé v hybridní éře, kdy jezdec s motorem Honda stanul na stupních vítězů.

„V první řadě jsem vážně rád za Hondu. Jejich první pódium od návratu (v roce 2014, pozn. red.) a zaslouží si to. Měli těžké časy a vidět Hondu na pódium a jejich radostné tváře je super,“ řekl Toto Wolff.

„Jsou velice silní a pokud jste viděli, jak předjeli Sebastiana Vettela, tak jejich výkon je obrovský. Vidět je znovu silné mi dělá radost, protože jsou dobrá parta lidí. V kombinaci s Red Bullem jsou hrozbou. Úroveň výkonu, který předvedli – musíte s nimi určitě počítat v boji o mistrovský titul.“

„Ferrari určitě nenaplnilo své očekávání. Ale jak jsem řekl, myslím si, že je obtížné trefit nastavení nových monopostů. V závodním víkendu máme tři dny na to, abyste našli správné nastavení a oni se prostě netrefili. Nemyslím si, že mají problém s výkonností.“

„Ano, byl jsem překvapen, že Ferrari nebylo na pódium, protože v Barceloně byli velice silní. Bahrajn je ale kompletně jiný okruh, velmi drsný povrch a horko. Myslím si, že je uvidíme na jiné úrovni výkonnosti,“ dodal šéf Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít