Red Bull doufá, že nebude mít žádné motorové penalizace

Red Bull doufá, že nebude mít žádné motorové penalizace

Šéf Red Bullu Christian Horner uvedl, že tým neplánuje mít žádné motorové penalizace v sezóně 2020 – oproti minulému roku je to velký posun, protože rakouská stáj plánovala penalizace za překročení kusů pohonné jednotky již dopředu.

Christian Horner prohlásil, že pohonná jednotky vydrží alokované počty kilometrů pro sezónu 2020.

„Momentálně neplánujeme nasadit čtvrtý motor. Plán je takový, že sezónu zvládneme se třemi pohonnými jednotkami. Pokud budeme mít 21 závodů, tak nám to usnadní trochu život (VC Číny je prozatím odložená – pozn. red.),“ uvedl šéf Red Bullu.

V minulém roce použili Max Verstappen a Alexander Albon pět spalovacích motorů (ICE) Hondy, jezdci Toro Rosso nasadili dokonce sedm kusů.

Zatímco Horner doufá ve zlepšenou spolehlivost a vylepšení Hondy, zároveň připustil, že pokud by rakouská stáj musela dostat trest za překročení povolených kusů, tým by musel penalizace strategicky naplánovat.

„Pokud bychom museli nasadit čtvrtý motor, tak si penalizaci vybereme na určitém místě, abychom mohli minimalizovat následky. Vždycky naháníte výkonnost nad čímkoliv jiným,“ dodal Brit.

Sdílejte na:
Zavřít