Realista Verstappen: Red Bull nemá proti Mercedesu šanci

Realista Verstappen: Red Bull nemá proti Mercedesu šanci

Jakmile trať uschnula, tak si Mercedes v kvalifikaci na Velkou cenu Turecka jel svoji vlastní ligu. Verstappen předpokládá, že tomu nebude jinak ani v neděli.

Kvalifikace začínala na morké dráze, kde byly síly ještě vyrovnané. Ovšem v závěrečné části už byla trať suchá, což hrálo do karet Mercedesu, který na suchu šlape jak švýcarské hodinky a jeho rivalové měli problém s nimi držet krok. Max Verstappen ztratil na nejrychlejšího Lewise Hamiltona tři desetiny sekundy. Ačkoliv Brit odstartuje kvůli penalizaci až z 11. místa, tak Verstappen neočekává žádný lehký závod. Je přesvědčený, že třetí nejlepší čas byl „maximem“, kterého dneska mohl dosáhnout.

„Udělali jsme pár dobrých kroků, ale nestačilo to,“ zhodnotil Nizozemec, který přišel o potenciální pole position ve třetím sektoru. Podle slov sportovního poradce Red Bullu Helmuta Marka ztratil Vestappen výkon.

„Max měl velmi dobré kolo, ale co se týká managementu baterie nebyli jsme na tom dobře. Což znamená, že jsme mohli dát Bottase a možná jsme mohli být o kus blíže Hamiltonovi,“ uvedl v rozhovoru pro televizní stanici Sky Marko.

Stejného názoru je i sám Verstappen, který byl v DRS zóně příliš pomalý. „Dívali jsme se na to. Nebyl to čas, se kterým bychom mohli bojovat o pole position.“

Dále zdůrazňuje, že jeho startovní pozice nenení zcela ideální, protože „na vnitřku je méně gripu, což není dobré“. Doufá tedy, že dokáže po startu svoji druhou příčku ubránit. Nicméně nevěří, že by v Istambulu mohl zvítězit.

Stříbrné šípy jsou i ze zadnějších pozic vždy hrozbou. Takže to, že Hamilton startuje z 11. místa, nic neznamená. Nejednou už dokázal i ze středu pole dojet do cíle jako první. Bottas, jenž bude startovat z pole position, může svému týmovému kolegovi také pomoci tím, že bude sloužit jako „špunt“.

„Valtteri bude ujíždět a Lewis se bude v závodě posouvat vpřed. Nebude jednoduché za sebou Lewise s rychlostí, jakou tento víkend mají, držet. Samozřejmě, včera jsme měli problémy, dnes už to bylo lepší. Ale nemyslím si, že budeme moci zítra s Mercedesem bojovat.“

S jeho názorem však Marko nesouhlasí. Je přesvědčený, že budou s Mercedesem schopni držet krok. Celkově je podle něj jejich rychlost „velmi působivá“. Dále připouští, že pokud se nedostanou přes Bottase, tak pojedou na jistotu. „Abychom především na konci, když budeme předpokládat, že se Hamilton propracuje vpřed, se mohli bránit nebo útočit.“

Sdílejte na:
Zavřít