Reakce Hamiltona po první pole position od roku 2021

Reakce Hamiltona po první pole position od roku 2021

Sedminásobný mistr světa uvedl, že už neměl nic v záloze, když získal svoji první pole position v královně motorsportu od VC Saudské Arábie. Brit si tak musel počkat 34 kvalifikací než znovu zajel nejrychlejší kolo.

Lewis Hamilton dokázal porazit Maxe Verstappena těsným rozdílem 3 tisícin sekundy. Pro Stříbrné šípy to znamená první pole position v letošní sezóně a rok od získání pole position, kterou získal George Russell právě v Maďarsku.

Mercedes od loňského zavedení nových technických pravidel bojuje s chováním monopostu a Lewis Hamilton tak popisoval získání 104. pole position jako kdyby byla jeho první ve formuli 1.

„Byl to šílený rok a půl, ztratil jsem hlas z toho, jak jsem tolik křičel. Je to úžasné, ten pocit, opravdu jsme tak tvrdě pracovali, tolik jsme za tu dobu na to tlačili., abychom získali pole position, je to jako kdybych ji získal poprvé.“

„Nečekal jsem, že budeme bojovat o pole position, dal jsem do toho úplně všechno, už jsem neměl žádnou zálohu. Bylo to pro nás všechny velmi náročné, vzestupy a pády, byla to velká jízda na horské dráze, ale neztratili jsme víru, spojili jsme se a začali směrovat vývoj auta správným směrem. Hrozně jsme ztráceli čas v zatáčkách 4 a 11 ve srovnání s ostatními, takže jsem to prostě poslal a doufal, že zůstanu na trati,“ popisoval Lewis Hamilton.

„Bylo to těžké, bude to těžké, ale doufám, že to ukazuje, že jsme na správné cestě a můžeme to dokázat, pokud budeme jen tlačit,“ dodal britský pilot.

Lewis Hamilton se také stal prvním jezdcem, který získal devět pole position na jednom okruhu a vytvořil nový rekord. Naopak jeho týmový kolega George Russell prožil obtížnou kvalifikaci, kdy doplatil na provoz na trati a odstartuje až jako osmnáctý.

Nico Rosberg: Tohle dokáže jen Hamilton

„Slyšeli jste, jak těžce na konci dýchal? Chci říci, že do toho dal všechno. Byl jsem svědkem těchto velmi, velmi výjimečných okamžiků, těch dnů, které míval, a dnešek byl jedním z nich. Chci říci, že to kolo, které jsme tam právě viděli, je jako dokonalost. Je to umění. To dokáže v takovýchto dnes jen Lewis Hamilton.“

„Nikdo by ani nemohl být o nějakou setinu rychlejší, je neuvěřitelné to sledovat a je to zasloužené. Jak úžasné, super,“ dodal mistr světa z roku 2016.

Sdílejte na:
Zavřít