Räikkönen si sám navrhl změny brzdového pedálu

Räikkönen si sám navrhl změny brzdového pedálu

Šéf Alfy Romeo Frédéric Vasseur řekl, že Kimi Räikkönen má z F1 větší radost a motivaci, když ji bere jako „koníček“. Jako příklad uvedl jeho návrh pedálu.

Räikkönen před Velkou cenou Číny řekl, že od přestupu z Ferrari do Alfy Romeo bere Formuli 1 spíše jako svůj „koníček“.

Vasseur řekl, že mistr světa z roku 2007 se cítí veseleji a motivovaněji v prostředí s velkými očekáváními ale zároveň s menším tlakem než u Ferrari.

Šéf Alfy uvedl, že Räikkönen mohl vypnout když potřeboval, zároveň ale věnuje pozornost každému malému detailu.

„Minulý víkend byl v kanceláří, kde udělal nějaké nákresy brzdového pedálu, na kterém chtěl udělat změny,“ řekl Vasseur. „Udělal nějaké nákresy na papír. Upřímně řečeno, líbí se mi to. Je to druh angažovanosti a je to působivé.“

Räikkönenovu proaktivitu v Alfě Romeo jsme mohli vidět již během předsezónních testů, kde si sám opravil sedadlo.

Bodoval v obou dosavadních závodech, kdy v Austrálii a Bahrajnu dojel na 8. a 7. místě a získal tak 6. pozici v Poháru jezdců. Je tak nejlepší jezdec ze „zbytku světa“.

Alfa je také nejlepší v Poháru konstruktérů, přestože Räikkönenův týmový kolega Antonio Giovinazzi dosud nezaznamenal dojezd na bodované pozici.

Vasseur řekl, že Räikkönen netrpí „špatnou stránkou ‚koníčku'“ nebo že by nebral kampaň u Alfy vážně, protože ze sebe přináší to nejlepší.

„Je to skvělý přístup, být plně oddaný, když je v práci a uvolnit se, když jste mimo tento systém,“ řekl Vasseur.

„Nebere to na lehkou váhu. Je plně oddaný, plně zaměřený a tlačí na každý detail. Můžete se zeptat inženýrů. Nikdo neřekne, že je Kimi na dovolené!“

Sdílejte na:
Zavřít