První pole position sezóny získal Hamilton, Ferrari nestíhá

První pole position sezóny získal Hamilton, Ferrari nestíhá

To, co mnozí předpovídali po zimních testech, se nevyplnilo. Mercedes byl v úvodní kvalifikaci naprosto dominantní. Ferrari má propastnou ztrátu.

Q1

Nejrychlejším mužem první části kvalifikace byl Charles Leclerc, když byl rychlejší o 26 tisícin než úřadující mistr světa Lewis Hamilton. Monačanův týmový kolega Sebastian Vettel zaujal až 11. pozici. Nutno však podotknout, že jezdil pouze na tvrdší specifikaci pneumatik.

Do druhé části kvalifikace se dostali téměř všichni nováčci. Antonio Giovinazzi skončil čtvrtý, Lando Norris osmý a Alexander Albon devátý. Zatímco Russell se ve Williamsu trápí. Oba jeho piloti jsou beznadějně poslední. Druhý pilot britské stáje Robert Kubica se opřel do bariéry a byl pomalejší o dvě vteřiny než Russell.

Slabý výsledek zaznamenal Pierre Gasly, který svůj Red Bull nedokázal protlačit ani do druhého segmentu. Kvalifikace se nepovedla ani 16. Lance Strollovi a 18. Carlosu Sainzovi.

Q2

Hamiltonův mercedes letěl, zaznamenal totiž rekord trati, když zajel kolo v hodnotě 1:21.014.

Náznak solidní formy ukázal třetí Max Verstappen. Leclerc opět rychlejší než Vettel, který chyboval a absolvoval krátký výlet mimo trať.

Překvapivě se do závěrečné části nedostaly oba Renaulty. Z garáže se na poslední 12 minutovku se museli také koukat Albon, Giovinazzi a Kvjat.

Q3

Ferrari se poslední část kvalifikace vůbec nepovedla. Zřejmě tamější trať červeným vozům příliš nesedí. Na polesittera Hamitlona ztratil třetí Vettel propastných sedm desetin. Mezi Němce a druhé Ferrari Leclerca se protlačil Max Verstappen.

Pomyslné pole position ve „Formuli 1,5“ získal Romain Grosjean, který odstartuje ze třetí řady spolu s parťákem Magnussenem.

Velmi solidní kolo zajel nováček Norris, který do svého debutového závodu odstartuje ze skvělého osmého místa. Za ním se zařadil Räikkönen a Sergio Pérez.

Sdílejte na:
Zavřít