Proč byl Verstappen penalizován za kolizi s Norrisem?

Proč byl Verstappen penalizován za kolizi s Norrisem?

Max Verstappen a Lando Norris spolu kolidovali v 64. kole Velké ceny Rakouska a oba se připravili o možnost vyhrát na Red Bull Ringu. Komisaři vyhodnotili, že za kolizi nese vinu Verstappen a popsali, proč Nizozemci udělili desetivteřinový trest spolu se dvěma trestnými body na jeho superlicenci.

Šance Maxe Verstappena a Landa Norrise na vítězství ve Velké ceně Rakouska se rozplynuly, když se oba v 64. kole ve třetí zatáčce srazili. Verstappen si z kolize odnesl jen proraženou zadní levou pneumatikou, zatímco Norris musel ze závodu odstoupit kvůli fatálnímu poškození jeho monopostu.

Nizozemec vinu odmítl, zatímco Brit tvrdil, že pilot Red Bullu zatočil doleva, když se oba nacházeli v brzdné zóně.

Komisaři označili Verstappena za viníka této kolize a udělili trojnásobnému mistru světa desetisekundovou časovou penalizaci a připsali mu dva trestné body na jeho superlicenci.

Ve svém prohlášení komisaři detailně uvedli: „Vůz 1 (Verstappen – pozn. red.) se přibližoval ke třetí zatáčce a vůz 4 (Norris – pozn. red.) jel vedle něj po jeho levé straně. Před zatáčkou se řidič vozu 1 přesunul doleva, čímž způsobil kolizi s vozem 4.“

„Komisaři rozhodli, že řidič vozu 1 nese převážnou vinu, a proto v souladu s precedenty udělují výše uvedený trest.“

Verstappen navzdory penalizaci závod dokončil na pátém místě a podařilo se mu navýšit své vedení v Poháru jezdců.

Sdílejte na:
Zavřít