Nebyl to férový souboj, vzkazuje Lando Norris

Nebyl to férový souboj, vzkazuje Lando Norris

Lando Norris nedokončil Velkou cenu Rakouska po kontaktu s Maxem Verstappenem v závěrečné části závodu. Co britský jezdec ve službách McLarenu prozradil po závodě? Jak tento incident naruší jeho vztah s Verstappenem?

Lando Norris měl Velkou cenu Rakouska rozjetou velmi dobře a směřoval k dalšímu pódiovému umístění. Vše se však změnilo při druhé zastávce v boxech, kdy Red Bull chyboval a Norris snížil ztrátu na Verstappena o více než polovinu. Náhle začal trojnásobnému mistru světa šlapat na paty a několik kol docházelo k ostrým soubojům o první pozici.

„Před tím kontaktem to byl velmi dobrý závod. Když nás porovnám s Maxem, měli jsme trošku slabší tempo, v prvních dvou stintech pokaždé trochu poodjel, ale dnes to vypadalo, že Red Bull udělal trochu více chyb než my, zejména myslím ten pitstop. Byli očividně pod tlakem a já jsem cítil, že jedu velmi dobrý závod, dokázal jsem se celý čas držet v tom souboji. V něm je hodně složité jezdit správně a hodně jednoduché udělat jakoukoliv chybu, navíc s poměrně silným větrem,“ popsal Lando Norris bezprostředně po závodě.

Osudové bylo pro oba závodníky 65. kolo, kde došlo k velmi tvrdému kontaktu, během kterého došlo k poškození obou monopostů. Mnohem větší problémy měl Lando Norris, který se sotva doplížil do boxů, kde byl nucen svůj značně poškozený McLaren odstavit. Verstappen za incident obdržel desetisekundový trest, který však na celkové pořadí neměl žádný vliv, Nizozemec obsadil 5. pozici.

„Teď se cítím celkem na dně, na autě je velké poškození a zadek je úplně zničený. Je to velká škoda. Nejradši bych pokračoval v jízdě, kdybych mohl dojet v pohodě do boxů a bojovat alespoň o nějaké body, bylo by to fajn, ale bylo to hodně špatně poškozené. Nevím, co bych měl teď říkat. Dělal jsem, co jsem mohl, snažil jsem se bojovat s respektem, ale bohužel se mi nic nevrátilo,“ sdělil britský závodník.

S Maxem Verstappenem k sobě mají hodně blízko. Jak tento první větší incident na trati ovlivní jejich vzájemný vztah? „Záleží na tom, co řekne. Pokud řekne, že neudělal nic špatného, pak bych k němu ztratil velký respekt. Pokud přizná, že byl trochu hloupý a narazil do mě, že byl svým způsobem trochu bezohledný, pak k němu budu mít malý respekt. Ale i tak je to těžké, když bojujete o vítězství. Jsem zklamaný, nic víc necítím. Dnes to byl dobrý závod, těšil jsem se na silný férový souboj, ale neřekl bych, že to tak nakonec bylo,“ sdělil Norris.

Už za týden se jede Velká cena Velké Británie, kde nejspíše půjde o další strhující souboj mezi Verstappenem a McLareny. Jak dopadne poslední závod před letní přestávkou?

Sdílejte na:
Zavřít