Pro Vettela bylo osmé místo „vítězstvím“

Pro Vettela bylo osmé místo „vítězstvím“

Aston Martin se letos trápí, a to se pochopitelně odráží i na výsledcích. Auto je zkrátka neřiditelné a Vettel se Strollem jsou často rádi, že závod nějak dojedou. Proto osmá pozice z Imoly je pro německého závodníka jako vítězství.

Zdá se, že Aston Martin letos výkonnostně nahradil Haas, jelikož se zelené vozy většinou pohybují na chvostu. Sebastian Vettel naskočil do kolotoče až Austrálii, jelikož úvodní dva podniky musel vynechat kvůli nakažení koronavirem. Návrat však zažil katastrofální. Nepodařila se kvalifikace ani závod, v obou případech se roztočil. Navíc v neděli cíl ani neviděl. Avšak z pozdějších záběrů z onboard kamery na voze Lance Strolla bylo vidět, že AMR22 samovolně zatáčí.

Nicméně v Imole se jim zadařilo a oba bodovali. Vettel bral body za osmé místo, které označil za „vítězství“, a Stroll skončil desátý.

„Je to jako vítězství. Musíme být upřímní, momentálně nejsme nejrychlejší. Myslím si, že jsme spíš na druhé stratně pole. Ale dnes jsme si vedli opravdu dobře. O víknedu nám pomohly podmínky, ze kterých jsme dokázali těžit. Odvedli jsme dobrou práci při nasazení pneumatik do sucha a ostatní nás pak kopírovali. Takže jsem byl rád, že jsem šel o kolo nebo dvě kola dřív. Takže to bylo velmi dobré,“ zrekapituloval německý závodník, který však připouští, že neměl šanci za sebou udržet Leclerca, který se propracovával polem vpřed poté, co chyboval.

„Je to jen osmé místo, a to není tak svlělé jako vítězství. Ale abych byl upřímný,  tak jsem ve spoustě závodů skončil na pódiu a už jsem měl horší závody. Takže jsem spokojený,“ uzavřel rodák z Heppenheimu.

Sdílejte na:
Zavřít