Preview: Politika stranou, jde se závodit!

Preview: Politika stranou, jde se závodit!

Zbrusu nový okruh v Džiddě byl dokončen „za pět dvanáct“, jelikož ještě před týdnem byla trať staveništěm. Nicméně nakonec všichni dělníci zabrali a tento víkend může formule 1 poprvé zamířit do Saúdské Arábie.

Džidda je nejbohatším městem Blízkého východu a zároveň druhým největším městem po hlavním městě Rijádu, na jehož předměstí se konají závody elektrického šampionátu monopostů, formule E. Pro letošní rok vedení královny motorsportu naplánovalo závod na zbrusu novém okruhu Džiddah, který navrhl architekt okruhů F1 Hermann Tilke společně se synem Carstenem.

Závod je vypsán na 50 kol, přičemž délka okruhu je 6.174 km. Na závodníky čeká 27 zatáček pod umělým osvětlením. DRS budou moci aktivovat hned třikrát, a to za 17., před 22. zatáčkou a na cílové rovnice.

Podle simulací má být nejrychlejším městským okruhem v kalendáři formule 1. Vozy budou dosahovat průměrné rychlsoti 252 km/h. Kromě toho se jedná o druhou nejdelší trať vůbec.

 

Před premirérovou noční show je ve vedení v šampionátu jezdců o pouhých osm bodů Max Versetappen před Lewisem Hamiltonem a v Poháru konstruktérů je v čele Mercedes s náskokem 5 bodů. Velké boje o velmi důležité body do obou šampionátu budou probíhat také ve středu pole.

První nástřel, jak na tom kdo bude dostaneme v pátek ve 14:30, kdy ostartuje první volný trénink. Kvalifikace nás pak čeká v sobotu od 18:00 a závod v neděli od 18:30.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Barbora Goldmannová)
Sdílejte na:
Zavřít