Potvrzeno: Stefano Domenicali se stane šéfem F1

Potvrzeno: Stefano Domenicali se stane šéfem F1

V průběhu druhého tréninku VC Ruska, byla potvrzena spekulace ze začátku týdne, že by se bývalý vedoucí týmu Scuderie Ferrari měl stát šéfem F1. Do funkce má Ital nastoupit na začátku roku 2021.

Domenicali má od začátku příštího roku převzít žezlo Chase Careyho jakožto šéfa F1.

V sérii pečlivě načasovaných prohlášení šéf automobilky italských sportovních vozů Lamborghini nejprve oznámil, že opouští svou roli generálního ředitele společnosti, aby od ledna 2021 převzal „novou a prestižní roli“.

O své nové roli Domenicali řekl: „Jsem nadšený, že se mohu připojit k organizování Formule 1, sportu, který vždy byl součástí mého života. Jsem rodák z Imoly a nyní žiji v Monze.

Se sportem jsem zůstal ve spojení díky své práci v komisi FIA jednomístných závodních aut. Těším se na spojení s týmy, promotéry, sponzory a mnoha partnery ve formuli 1, protože budeme pokračovat posouvat tento nádherný sport kupředu.

Carey měl pocit, že jeho práce, při vytváření nových pravidel a dohody Concorde, položila pevné základy do budoucna. Navíc mu bylo vždy jasné, že nemá v úmyslu zůstat v F1 dlouho.

Bylo mi ctí vést Formule 1, neskutečný sport jednak s dlouholetou tradicí, ale také s globálním vlivem,“ řekl Američan.

Jsem hrdý na tým, ze kterého sálá odhodlání v oblasti udržitelnosti, rozmanitosti a začlenění lidí všech barev a vyznání. Navíc také dokázal projít nesmírně náročným rokem 2020.

Jsem přesvědčen, že jsme vybudovali silný základ pro dlouhodobý růst tohoto sportu.

Domenicali, bývalý šéf týmu F1 Scuderie Ferrari, je generálním ředitelem Lamborghini od roku 2016. Italské automobilce pomohl k obrovskému růstu a rekordním prodejním číslům v roce 2019.

Vedle své role v Lamborghini působil Domenicali jako prezident komise FIA jednomístných závodních aut a dohlížel na restrukturalizaci juniorského motoristického žebříčku.

Domenicaliho příchod do čela F1 uvítaly týmy, které věří, že jeho zkušenosti, dovednosti a osobnost jsou tím správným řešením, aby se tento sport dostal v budoucnu na výsluní, kam patří.

Sdílejte na:
Zavřít