Co by udělal Ecclestone? Šampionát bych zrušil, říká

Co by udělal Ecclestone? Šampionát bych zrušil, říká

Bývalý šéf Formule 1 Bernie Ecclestone prozradil, že by letošní sezónu Formule 1 zrušil namísto pořádání šampionátu s osekaným kalendářem. Pokud by se povedlo odjet 15 až 18 závodů, byl by překvapen.

Pandemie koronaviru zatím ovlivnila 8 úvodních závodů sezóny. Mistrovství světa roku 2020, které má oslavit 70 let od vzniku šampionátu, by nyní mělo být zahájeno až 14. června v Kanadě.

Ačkoliv se vyskytují obrovské komplikace a podle mnohých šampionát nezačne dřív než v polovině léta, věří současný šéf Formule 1 Chase Carey v kalendář s až 18 závody.

Bernie Ecclestone tvrdí, že pokud by byl šéfem F1 on, snažil by se letošní šampionát z bezpečnostních důvodů zrušit úplně.

„Co bych dnes udělal? Asi bych řekl, že se nepojede vůbec,“ prozradil v exkluzivním rozhovoru pro agenturu Reuters Bernie Ecclestone.

„To je ta nejbezpečnější věc, kterou můžete udělat, aby se někdo nesnažil vytvářet hloupé plány něčeho, co se možná ani nestane.“

K podobnému scénáři museli přistoupit organizátoři velkých sportovních akcí jako Euro 2020. Odložena na budoucí rok pak byla letní olympiáda v Japonsku.

„Je to nešťastné, ale bohužel to tak je,“ dodal Ecclestone.

Bývalý šéf F1 nevěří, že by se letos odjelo avizovaných 15 až 18 závodů. Uvádí ale, že by si přál letošní vozy vidět na trati.

„Byl bych hodně, hodně překvapen, kdyby se jim to povedlo. Doufám, že se tak stane. Opravdu doufám. Mohli by odjet tři až čtyři závody na začátku příštího roku a stále je započítávat do letošního šampionátu.“

„Problémové je místo konání, zda se tam budou moct týmy dopravit, zda nebude problém v logistice.“

„Zatímco čekáte, můžete tvořit kalendář. Velkou komplikací ale mohou být samotní organizátoři, zda vůbec budou chtít závod uspořádat.“

Sdílejte na:
Zavřít