Potvrzeno: Sebastian Vettel odchází z Ferrari

Potvrzeno: Sebastian Vettel odchází z Ferrari

Po šestileté spolupráci Sebastian Vettel opustí Maranello. Po včerejších spekulacích a nepotvrzených zprávách to dnes ráno oznámila sama automobilka.

Včera večer přišel bulvární deník Bild a motoristický magazín Auto Motor und Sport s překvapivou zprávou o odchodu Sebastiana Vettela z Ferrari. Zpráva ale nebyla oficiálně potvrzená.

Maranello ukončilo všechny spekulace dnes ráno. Se Sebastianem Vettelem smlouvu neprodlouží.

„Náš vztah se Scuderia Ferrari na konci roku skončí,“ uvedl čtyřnásobný šampion. „Ve snaze bojovat o nejlepší výsledky je životně důležité, aby všechny strany pracovaly v perfektní harmonii. Společně s týmem jsme si uvědomili, že v našem případě tomu tak již není.“

„Finanční otázka nehrála v mém rozhodnutí žádnou roli. Ta pro mě v podobných situacích není zásadně důležitá a nikdy nebude.“

„Scuderia Ferrari ve formuli 1 zastává důležité místo a já doufám, že získá úspěchy, které si zaslouží. Nakonec bych chtěl poděkovat celé rodině Ferrari a nade všechno také všem ‚tifosi‘ po celém světě, kteří mě po celé roky podporovali.“

„Mým cílem je zakončit svůj dlouhý stint s Ferrari ve snaze navýšit počet úžasných chvilek, které jsme spolu prožili,“ zakončil Vettel.

Podle šéfa týmu Mattia Binotty bylo toto rozhodnutí oběma stranami vnímáno jako nejlepší.

„Tohle rozhodnutí bylo učiněno společně mezi týmem a Sebastianem, přičemž obě strany jej vnímají jako nejlepší řešení,“ prozradil Binotto.

„Nebylo to jednoduché rozhodnutí, Sebastian je pro nás hodnotný nejen jako pilot, ale také jako člověk. Neexistuje žádný specifický důvod pro toto rozhodnutí, kromě běžné a přátelské důvěry, že se naše cesty musí rozdělit, aby obě strany dosáhly svých stanovených cílů.“

Sebastian Vettel zatím neuvedl, kam jeho kariéra zamíří, zda zůstane ve formuli 1, nebo zda zkusí jiný šampionát. Dveře si nechává otevřené a vše si musí nejdříve pečlivě promyslet.

„Co se děje v posledních měsících nás donutilo přemýšlet o společných prioritách. Musíte umět pochopit myšlenky druhých a adaptovat se v době, kdy se situace mění. Když jde o otázku budoucnosti, nechám si čas na přemýšlení o tom, co je pro mě důležité,“ uvedl vítěz 53 GP.

Sdílejte na:
Zavřít