Bild a AMuS: Vettel na konci sezóny opustí Maranello!

Bild a AMuS: Vettel na konci sezóny opustí Maranello!

Podle důvěryhodných zdrojů by měl Sebastian Vettel oznámit během tohoto týdne svůj odchod z Ferrari na konci letošní sezóny. Obě strany se na podmínkách nové smlouvy nedohodly.

Německý bulvární deník Bild a automobilový magazín Auto Motor und Sport informovaly v pondělí večer o šokujícím odchodu Sebastiana Vettela z Maranella. Oficiální zprávu by měla stáj publikovat během tohoto týdne, nejpravděpodobněji v úterý.

Vettelův tříletý kontrakt vyprší na konci letošní sezóny. V posledních týdnech se hovořilo o možném prodloužení, sám Sebastian Vettel se nechal slyšet, že peníze pro něj nejsou v jednání o novém kontraktu důležité.

Jak se zdá, jednání nebyla úspěšná a 32letý Němec by měl na konci sezóny 2020 Ferrari opustit.

Sebastianu Vettelovi měla být nabídnuta roční smlouva s nižším platem, přičemž jeho týmový kolega Charles Leclerc podepsal se vzpínajícím se koněm do roku 2024.

Čtyřnásobný šampion Sebastian Vettel přešel k Ferrari v roce 2015 po neúspěšné sezóně u Red Bullu, kde jej překonal mladší týmový kolega Daniel Ricciardo. Vettel si u Ferrari nevedl špatně, ale nenaplnil jak svá očekávání, tak očekávání italského týmu.

Zda se jedná o úplný odchod nebo jen o změnu týmu, zatím není jasné. Podle některých zpráv by Sebastian Vettel mohl zamířit k McLarenu, kde by nahradil Carlose Sainze. Španělovo jméno by mohlo stát na seznamu potenciálních Vettelových náhradníků.

V exkluzivním rozhovoru pro Motorsport.com před zrušenou GP Austrálie Vettel uvedl, že nevyvrací možnost závodit v jiném šampionátu.

Sebastian Vettel získal s Ferrari 14 vítězství, což ho řadí na třetí místo v tabulce nejúspěšnějších jezdců italské stáje. Před ním jsou jen Michael Schumacher a Niki Lauda. Je zároveň nejlepším jezdcem Ferrari, který pro Maranello nevybojoval mistrovský titul.

Na pódium v červeném overalu vystoupal celkem 54krát. Povedlo se mu to hned napoprvé v Austrálii 2015, o závod později slavil své první vítězství.

Nejlépe si Němec vedl v letech 2017 a 2018. V každé z těchto sezón získal 5 vítězství a bojoval o mistrovský titul. V obou případech se musel sklonit před Lewisem Hamiltonem. Faktory vedoucí k neúspěchu byly různé – ať už se jednalo o strategické chyby, nedostatečný výkon vozu, technické problémy nebo jezdecké chyby, kterých zejména v posledních měsících přibývalo.

Vloni byl Sebastian Vettel poražen svým novým týmovým kolegou Charlesem Leclercem. Monačan získal dvě vítězství oproti Vettelovu jednomu. Jeden ze dvou triumfů si urval na domácí půdě Ferrari v Monze. V šampionátu skončil Leclerc čtvrtý s 24bodovým náskokem na pátého Vettela.

Sdílejte na:
Zavřít