Podle Sargeanta lidé očekávají od amerických jezdců méně

Podle Sargeanta lidé očekávají od amerických jezdců méně

Závodník Williamsu Logan Sargeant si myslí, že Američtí jezdci často nedostávají dostatečné uznání. Také promluvil o problémech a překážkách, se kterými se potýkají závodníci ze Spojených států, na cestě do formule 1.

Po komplikované sezóně, kterou na pozici nováčka Logan Sargeant zažil v minulém roce, se stal prvním americkým závodníkem od roku 1993, který ve formuli 1 dokázal získat body. Povedlo se mu to v domácím závodě v Austinu. Přestože musel vyčkat na konec sezóny, aby si zajistil prodloužení smlouvy na příští rok, doufá v to, že v následujícím ročníku se mu podaří předvést více konzistentní výsledky.

Formule 1 se v posledních letech snaží více expandovat na americký trh a zaujmout tak fanoušky ze Spojených států. Přesto se ale potýká s problémem najít jezdce, který by ji v královně motorsportu zastupoval a dokázal bojovat v přední části roštu. Sargeant si myslí, že to vyvolalo předsudky vůči Američanům jako takovým. Pro Motorsport.com řekl: „Můj názor je takový, že si lidé myslí a očekávají od amerických jezdců méně. Ve finále na tom nezáleží, protože dokud ti správní lidé ví, jak na tom jste a co dokážete, na ničem jiném nezáleží.”

„Okolní řeči jsou zcela irelevantní. Prostě děláte svou práci, usilovně pracujete a spolupracujete s lidmi, kteří mohou ovlivnit vaši kariéru, a děláte pro ně maximum. Oni se vás také snaží posunout kupředu. To je vše, co zmůžete. Dokud lidé, kteří by měli mít informace, vědí, na zbytku nezáleží.”

Sargeant věří, že jedním z hlavních důvodů, proč jsou Američané ve formuli 1 vzácností, jsou překážky, které musí překonávat při přestěhování na jiný kontinent, aby mohli závodit v evropských závodech v juniorských kategoriích. Proto jsou pro ně domácí závody jako IndyCar a NASCAR atraktivnější a lákavější. 

Věřím, že Američanům stojí na cestě do formule 1 spousta překážek. Není snadné vzít celý svůj život, přestěhovat se do Evropy, a závodit v zámoří. Stojí to spoustu peněz. Je zkrátka jednodušší závodit v Americe. Samozřejmě tam máte spoustu skvělých možností mezi IndyCar a NASCAR. Pro nikoho není jednoduché se přestěhovat. Takže proto mám pocit, že zejména v době, kdy jsem přecházel do Evropy, bylo velmi málo Američanů, kteří se pokoušeli dostat do F1.”

Sargeant každopádně zůstává optimistický, a myslí si, že do formule 1 v budoucnu přibude více závodníků ze Spojených států. „Dívám se teď na seznam závodníků v motokárách a je jich více, což je skvělé. Myslím, že v budoucnu jich bude vidět na cestě do F1 více. Snad to někteří z nich zvládnou. Ale myslím, že v minulosti prostě nebyl dostatek adeptů, takže se žádný z nich nedostal.”

Sdílejte na:
Zavřít