Podle Ocona byla kolize s Hamiltonem „závodním incidentem“

Podle Ocona byla kolize s Hamiltonem „závodním incidentem“

Francouzský závodník nesouhlasí s verdiktem komisařů, kteří jej za kolizi s Hamiltonem potrestali připočtením pěti vteřin na konci závodu, tudíž Ocon přišel o cenné body a propadl se až na 12. příčku.

Jedním z důležitých momentů závodu, které režie neukázala, byl ‚ťukanec‘ Lewise Hamiltona a Estebana Ocona, když bojovali o osmé místo, poté co Brit vyjel z boxů na čerstvých pneu do přechodných podmínek. K incidentu došlo v Sainte Devote. Hamilton jej chtěl předjet vnitřkem, avšak Ocon se bránil tak tvrdě, že pravým zadním kolem poničil Hamiltonovo přední křídlo.

Ocon hits out at ‘unjustified’ penalty for Hamilton clash

„Jsem velmi frustrovaný. Jistě, není to výsledek, jaký jsme chtěli. Tato pětisekundová penalizace ničí veškerou tvrdou práci, kterou jsme za celý víkend odvedli. Nemyslím si, že je to příliš oprávněné. Šel jsem za komisaři, aby se na záznamy znovu podívali. Je pár pravidel, na kterých se jezdci shodli, když jsme bok po boky a někdo útočí. Jestliže nenecháte místo, je za to penalizace, o čemž jsem nikdy neslyšel.“

„Penalizace mě trochu překvapila. Myslím si, že názorem všech je, že by to měl být závodní incident a nic jiného. Všechno úsilí pro nic, mohli jsme tento víkend zůstat doma,“ lamentuje Ocon.

Sdílejte na:
Zavřít