Pódiové umístění musí být pro Albona cíl, říká Horner

Pódiové umístění musí být pro Albona cíl, říká Horner

Šéf Red Bullu Christian Horner očekává, že Alexander Albon bude v druhé polovině sezóny bojovat o stupně vítězů.

Alexander Albon zažívá v Belgii svůj debut za seniorský tým Red Bull. Jeho týmový kolega Max Verstappen získal v tomto roce šest pódiových umístění včetně dvou vítězství (v Rakousku a v Německu). Toto je podle Christiana Hornera standard, o který se musí pokusit Alexander Albon.

„Auto je schopné dojíždět na pódiových pozicích. Takže to musí být náš hlavní cil, vyzývat a bojovat o pódia. Chceme vidět vývoj během zbývajících devíti závodů. Uvidíme, kde budeme v Abú Zabí a budeme mít mnohem lepší obrázek,“ řekl šéf Red Bullu Christian Horner.

Britsko-thajský jezdec odstartuje do závodu z konce startovního pole, protože jeho auto dostalo penalizaci za nasazení nové pohonné jednotky. Podle Hornera to bude znamenat, že Albon bude mít o něco méně tlaku, což je pro něj asi dobře.

„Naskočil a má velmi dobrý pocit – dával velmi shodnou zpětnou vazbu jako Max a myslím, že první den odvedl docela slušnou práci. Neviděl jsem všechny analýzy, ale určitě je do pár desetin za Maxem, což je povzbudivé na to, že jel svoji první jízdu v tomto autě.“

„Odpoledne jeli rozdílné programy. Měl jeden den v simulátoru u nás a dva tréninky v autě. Řekl, že je dost rozdílů, na které se musí z Toro Rosso přizpůsobit. Poznáte, že je velice bystrý, inteligentní a klade správné otázky. Řekl bych, že to byl pozitivní první den,“ uvedl Christian Horner.

Na doplňující otázku, jestli příchod Alexandera Albona zlepšil morálku v týmu, odpověděl šéf Red Bullu: „Myslím, že to určitě v garáži nalilo novou krev do žil.“

Sdílejte na:
Zavřít