Pirelli odmítá „zvěsti“ o nedostatku pneumatik

Pirelli odmítá „zvěsti“ o nedostatku pneumatik

Šéf Pirelli pro Formuli 1 popírá „zvěsti“ o nedostatku pneumatik během předsezónních testů. Tvrdí, že tuto situaci způsobilo dobré počasí.

Týmy měly limit 40 sad pneumatik do suchých podmínek na jeden test. Toto pravidlo platí od roku 2016, ve kterém byl počet předsezónních testů snížen ze tři na dva. Změnu vydala FIA, nikoliv výrobce pneumatik.

Nicméně, během minulých dvou týdnů v Barceloně všech 10 týmu odjelo dohromady více než 40 tisíc kilometrů. To je o cca 3 tisíce více, než týmy odjely během loňských testů a o více než šest tisíc kilometrů během testů v roce 2017. To vedlo k tomu, že některé týmy musely měnit program právě z důvodu nedostatku pneumatik.

„Slyšel jsem nějaké fámy, že některé týmy nebyly spokojeny s počtem sad pneumatik,“ řekl Mario Isola, šéf Pirelli pro Formuli 1.

Počet sad se snížil, protože se snížil počet testů. V přepočtu to odpovídá stejným počtům, jako před 10 lety.“

Samozřejmě, letos bylo vhodné počasí a vozy byly velmi spolehlivé. Všechny tyto podmínky vedly k tomu, že týmy měly možnost odjet více kilometrů než v minulých letech. Nemyslím si ale, že by počet sad pneumatik byl nedostatečný“, uzavřel Isola.

Sdílejte na:
Zavřít