Hamilton nemá pro letošní pneumatiky příliš vlídných slov

Hamilton nemá pro letošní pneumatiky příliš vlídných slov

Obhájce titulu není spokojený se změnami, které Pirelli provedlo na pneumatikách připravovaných pro sezónu 2019. Nelíbí se mu ani úprava značení.

Lewis Hamilton není nadšený z pneumatik Pirelli specifikace 2019. Na sociálních sítích si v žertu postěžoval, že i jeho pes Roscoe je toho názoru, že gumy jsou příliš tvrdé.

Pirelli zmenšilo tloušťku vrchní vrstvy běhounu, tak jako ve třech velkých cenách v loňské sezóně. Důvodem je prý lepší ochrana před přehříváním a tvořením tzv. „puchýřků“.

K videu se svým psem Hamilton řekl: „Proto jsem řekl, že se se mnou shoduje, jsou trochu moc tvrdé.

Co ode mě chcete vědět, jestli jsou ty gumy dobré? Nemám zrovna moc dobrých věcí, které bych o nich mohl říct, tak možná raději nebudu říkat nic. S příchodem sezóny to bude výzva. Je to s nimi náročnější, než to bylo v loňském roce.

A ještě máme tyhle nové názvy, C5, C4, C3, C2 a C1, což pro mě osobně je ještě více matoucí než všechny ty barvy, které jsme měli.“

Kódové označení C1 až C5 odpovídá pětici směsí od nejtvrdší po nejměkčí s tím, že Pirelli jako dosud pro každou velkou cenu vybere tři. Ty pak nehledě na své absolutní tvrdosti budou značeny bílou (tvrdá), žlutou (střední) a červenou (měkká) barvou. Závod od závodu se tak může lišit, která směs se za kterou barvou skrývá.

Hamilton však dodává: „Zvykneme si na to, bude to normální.“

Sdílejte na:
Zavřít