Pirelli kvůli Austrálii zničilo 1800 nových pneumatik

Pirelli kvůli Austrálii zničilo 1800 nových pneumatik

Italský dodavatel obutí pro Formuli 1 byl nucen zbavit se všech gum dovezených na úvodní závod, který byl kvůli koronaviru na poslední chvíli odvolán.

Pirelli musí kvůli neuskutečněné Velké ceně Austrálie zničit 1800 nových pneumatik, které byly určeny pro úvodní závod sezóny 2020. Gumy budou nyní využity alespoň jako palivo pro cementárnu.

Italský výrobce je vždy nucen zničit veškeré pneumatiky, které již byly nasazeny na ráfky. Při jejich sundavání totiž může dojít k poškození, které by při dalším použití mohlo vést k defektu. Problém se týká zámořských závodů, u nich je totiž transport samotných ráfků záležitostí jednotlivých stájí. Při přesunech po Evropě je možné převážet celé komplety, pneumatiky by se tedy ničit nemusely.

Pirelli je na destrukci nepoužitých pneumatik zvyklé. Běžně tak končí 560 mokrých pneumatik při všech víkendech, při nichž zůstanou povětrnostní podmínky suché.

Otázkou nyní zůstávají pneumatiky pro závody v Bahrajnu a Vietnamu, které již byly odloženy. Zásilka 1800 gum již dorazila do obou destinací. V těchto případech však komplety zůstanou zabalené a budou čekat, zda se nepotvrdí odsunutí závodů na pozdější data. Gumy s ráfky by případně bylo možné použít také na jiných závodech.

Sdílejte na:
Zavřít