Pérez se vyjádřil k penalizaci za výjezd z boxu

Pérez se vyjádřil k penalizaci za výjezd z boxu

Sergio Pérez vysvětlil, proč z boxu při sobotní Velké ceně v Saúdské Arábii vyjel předčasně, přestože mu tým ukazoval červenou. Přiznal, že situaci špatně vyhodnotil a že penalizaci dostal zaslouženě.

V sobotní Velké ceně Saúdské Arábie Sergio Pérez opustil boxy přes červenou, kterou mu ukazoval jeho tým. Tento manévr vedl k neobvyklému kroku ze strany komisařů, kteří mu udělili trestný bod za nebezpečné opuštění boxu. Podle jejich názoru manévr málem vedl k nehodě mezi ním a Fernandem Alonsem. K celé situaci došlo, když se musel Mexičan zařadit za týmového kolegu Maxe Verstappena, aby mohl jet do boxů při safety car, které vyjelo potom, co Lance Stroll skončil v bariéře.  

Pérez přiznal, že byl jeho návrat po zastávce v boxech uspěchaný. „Byli jsme znevýhodněni brzkým safety car, což vlastně znamená, že všichni jeli do boxů. Když jsem vyjížděl, byla to moje chyba, protože mi tým řekl, ať se držím zpátky, ale já se podíval doprava a nikdo tam nebyl.”  

Hned po skončení závodu se Pérez k situaci vyjádřil tak, že by byla potřeba širší boxová ulička, aby k incidentům jako tento nedocházelo, ale později za incident přijal odpovědnost. „Zpětně si myslím, že penalizace byla správná a do značné míry to ohrozilo náš závod.”  

Pérez vysvětlil, že předtím, než se rozhodl zariskovat s brzkým výjezdem pozorně sledoval postup svého týmu a provoz v boxové uličce. „Viděl jsem, že jsem neměl povolení vyjet, ale neviděl jsem nikoho (přijíždět – pozn. redakce). Občas může být tým pomalejší než vy ve voze. Ale v tomto případě to bylo opačně, takže to byla moje chyba. Naštěstí to neovlivnilo náš závod.”  

Pérezova penalizace znamená, že bude mít v licenci minimálně osm trestných bodů na následujících patnáct Velkých cen, tedy až do závodu Singapuru. Každý jezdec, který dosáhne ve své licenci dvanácti bodů, dostane okamžitě zákaz startování.  

Sdílejte na:
Zavřít