Pérez: Byl jsem vždy lepší než moji týmoví kolegové

Pérez: Byl jsem vždy lepší než moji týmoví kolegové

Mexický závodník je u Racing Pointu nadmíru spokojený. Očividně mu to u týmu zachráněného konsorciem okolo Lawrence Strolla svědčí.

Sergio Pérez nastoupí s Racing Pointem do šesté sezóny, přičemž letos bude mít nového týmového kolegu Lance Strolla, syna kanadského miliardáře a majitele stáje. Pokud se podíváme na statistiky, zjistíme, že v interním souboji pokaždé porazil jak Nica Hülkenberga, tak i Estebana Ocona.

S vozem patřícím do středu pole dokázal celkem pětkrát získat pódium – ve Velké ceně Bahrajnu 2014, o rok později v Rusku. Sezóna 2016 byla tou nejúspěšnější, neboť dojel dvakrát na třetím místě, když si poradil s úzkými uličkami v Monaku a Ázerbájdžánu, ve kterém si třetí pozici připsal i minulý rok.

Vloni byl sice jeho týmový kolega Ocon v 16 kvalifikacích z 21 lepší, jenže v závodech měl navrch zase právě Pérez, což se odrazilo i na konečném pořadí a na získaných bodech. Zatímco Pérez jich nasbíral 62, Ocon měl ve finále o 13 bodů méně.

29letý rodák z Guadalajary si je jistý, že si místo pro letošní ročník pojistil zejména díky silným výkonům.

„Zdá se, že si už na mě lidé zvykli. Když jsem tu byl nový, všichni o mě mluvili a já byl dalším velkým objevem, stejně jako je jím teď Esteban,“ vzpomíná na své začátky u Racing Pointu v rozhovoru pro Autosport.com. „V roce 2017 jsem uzavřel sezónu jako nejlepší ze zbytku. Porazil jsem všechny své kolegy, a proto si myslím, že výsledky koneckonců řeknou více než názory lidí.

Myslím, že výsledky jsou jasné. Byl jsem lepší v kvalifikacích, i když to bylo těsné. V kvalifikačním režimu nás dělila přibližně desetina sekundy. A v závodech jsem byl silnější. Nasbíral jsem více bodů a dosáhl lepších výsledků.“

Problémy měl zejména v oblasti vyvážení VJM11, proto byl v kvalifikacích rychlejší Francouz.

„Upřímně, v autě jsem se necítil příliš jistě. Celý rok mě trápilo vyvážení auta, ale v závodech jsem z toho dokázal dostat to nejlepší.

Nicméně uznal, že s kvalifikacemi si lépe poradil Ocon. Ztrátu na svého parťáka však přisuzuje zejména kvůli tomu, že v kvalifikačních jízdách s autem bojoval v porovnání s předchozími lety.

Racing Point vstoupí do sezóny 2019 víceméně jako zbrusu nový tým. Nejen, že se změní jméno stáje, Pérez se Strollem už nebudou závodit v „růžovém panterovi“, protože titulární sponzor BWT odešel. Kromě Racing Pointu bude do nových barev oblečen také Haas, jehož hlavním sponzorem je výrobce energetických nápojů Rich Energy.

Sdílejte na:
Zavřít