Pérez dal přednost Racing Pointu před McLarenem

Pérez dal přednost Racing Pointu před McLarenem

Sergio Pérez odhalil, že o něj projevila zájem i stáj z Wokingu. Podle Mexičana by mu angažmá u McLarenu neprospělo.

Mexický závodník bude oblékat i v letošní sezóně overal týmu Racing Point. Avšak zájem o něj projevil také jeho bývalý zaměstnavatel McLaren, pro který Pérez závodil v roce 2013. Jenže kontrakt s ním neprodloužili a on se tak musel poohlédnout po jiném místě. Šanci mu nakonec dala Force India (dnes Racing Point).

Pérez nabídku od Britů odmítl, protože je přesvědčený, že u Racing Pointu bude mít větší perspektivu než s McLarenem. „Mclaren je skvělý tým, ale tady mě přesvědčila budoucnost,“ řekl pro Autosport. „Již několik let patřím do tohoto týmu, proto se tu cítím dobře. A vidím slibnou budoucnost. Jelikož jsem byl opravdu hodně zapojen do změny vedení (Pérez pomohl Force Indii do nucené správy – pozn. red), mám pocit, že toho mohu týmu nabídnout mnohem více, proto jsem s radostí prodloužil smlouvu o další rok. Jsem připraven vložit má nejlepší léta do tohoto týmu, abychom udělali další krok.“

Rodáka z Guadalajary přesvědčila o setrvání především forma týmu. Nebýt v průběhu sezóny výměny vedení týmu, skončila by Force India na pátém místě. Jenže po odebrání bodů jim na konci sezóny nakonec patřilo sedmé místo.

„Překvapily mě naše výkony, neboť jsme měli nějaké problémy. Nečekal bych, že budeme tak blízko. Je to evidentní a myslím, že by měl s námi počítat každý,“ uzavřel osmadvacetiletý Mexičan.

Sdílejte na:
Zavřít