Aston Martin plánuje odhalit svůj vůz v únoru

Aston Martin plánuje odhalit svůj vůz v únoru

Stáj Racing Point, nově přejmenovaná na Aston Martin, má představit svůj vůz formule 1 v únoru před návratem na startovní rošt v roce 2021. Přesné datum bohužel stanoveno nebylo.

Tým dříve známý jako Racing Point byl přejmenován na Aston Martin pro nadcházející sezónu po investici vlastníka stáje Lawrence Strolla do britské automobilky loni v lednu.

Ačkoli se Aston Martin těšil z účasti v F1 díky svému titulnímu sponzorování týmu Red Bull, rok 2021 bude poprvé od roku 1960, kdy monopost pojede závod F1 pod jménem Aston Martin.

Tým Aston Martin F1 přivítá do svého týmu pro sezónu 2021 čtyřnásobného mistra světa Sebastiana Vettela, po jeho odchodu z Ferrari, ve spolupráci s Lancem Strollem.

1. ledna stáj přejmenovala své sociální sítě a nabídla ukázky britských závodních zelených barev, které má tým přijmout, spolu s hashtagem „#IAMF1.“

Tým potvrdil, že oficiálně představí své nové auto a jeho zbarvení pro rok 2021 příští měsíc, ale zatím nezaznělo definitivní datum této události.

Nové auto se pak dostane na trať počátkem března, kdy začne předsezónní testování před začátkem sezóny.

Měli jsme téměř rok příprav na dosažení tohoto bodu a opravdu se těšíme na reakci, až konečně odhalíme naši novou identitu týmu Aston Martin formule 1,“ řekl šéf týmu Otmar Szafnauer.

Být pod křídly takovéto ikonické značky je obrovským privilegiem pro každého člena týmu. Získali jsme zaslouženou pověst Davida, který si troufne i na Goliáše.

„Je to začátek nové éry, v týmu cítím energii a odhodlání posunout se k lepším výkonům než kdykoli předtím.

V kombinaci s těmi nejkreativnějšími mysliteli v oboru, mentalitou skutečných závodníků a duchem, který nám v průběhu let tak dobře sloužil, máme všechno potřebné, aby naše budoucnost v F1 byla úspěšná.

Aston Martin vstupuje do sezóny 2021 po působivé sezóně Racing Pointu, ve které Sergio Pérez zaznamenal šokující vítězství ve Velké ceně Sachíru.

Není jasné, zda tým vstoupí do sezóny 2021 s novým titulním sponzorem poté, co z názvu na vstupní listině FIA vydané minulý měsíc zmizel název sponzora BWT.

Aston Martin ukončil program GTE Pro ve FIA World Endurance Championship, tudíž se formule 1 stává jediným světovým šampionátem FIA, kde bude tato automobilová značka přítomná.

Formule 1 je obrovská platforma s nespočetnými možnostmi, která bude hrát klíčovou roli v celkové strategii Aston Martinu ve snaze posunout společnost kupředu,“ řekl majitel týmu a výkonný předseda Aston Martinu F1 Lawrence Stroll.

Je to skutečně globální sport s velkým publikem, o kterém věříme, že může pomoci znovu nastartovat značku a dále zvýšit její žádanost po celém světě.

Jedná se o značku, která již měla obrovský úspěch v mezinárodním motoristickém sportu na nejvyšší úrovni, jako je 24 hodin Le Mans – a nyní máme příležitost zapsat novou stránku do historických knih. To je nesmírně vzrušující vyhlídka pro každého, kdo miluje značku Aston Martin, nebo samotnou formuli 1.“

Sdílejte na:
Zavřít