Páteční ticho pod Nürburgem: Nemohl vzlétnout vrtulník

Páteční ticho pod Nürburgem: Nemohl vzlétnout vrtulník

Týmy si v rámci VC Eifelu vyzkouší podmínky, které je letos čekají na Imole. Ani tam jezdci nedostanou příležitost pátečního testování – na Nürburgringu ji ale nedostali kvůli špatným povětrnostním podmínkám.

První volný trénink byl dopoledne zrušen kvůli nemožnosti vzletu záchranářského vrtulníku. Ten by v případě nouze nemohl vzlétnout kvůli husté mlze.

Očekávalo se, že se podmínky pro druhý trénink zlepší. Realita ale byla jiná – ustálené povětrnostní podmínky neumožnily start ani v odpolední 90minutové jízdě.

Proč by v případě nouze nemohla záchranářská služba využít pozemní komunikaci? Podle pravidel FIA musí být nejbližší nemocnice vzdálená pouhých 20 minut od trati, hovoříme-li o způsobu přepravy sanitním vozem. Nejbližší nemocnice je přitom od Nürburgringu vzdálená 54 km.

„Podobnou situaci jsme zažili letos v Rakousku. Bohužel, taková je lokace okruhu a areálu,“ prozradil během přerušeného prvního tréninku Michael Masi.

Pro týmy poslouží páteční den na Nürburgringu jako generálka na VC Emilia Romagna, která se bude konat na přelomu října a listopadu. Z logistických důvodů byl zrušen páteční program, jezdci budou moci testovat jen v sobotu dopoledne.

Pro týmy je současná situace komplikovaná. Na Nürburgringu se závod formule 1 konal naposledy před sedmi lety, týmy tak nemohou využít žádná relevantní data. Do zítřejšího dne tak nastupují s prázdnou a před kvalifikací dostanou jen 60minutové okénko pro ozkoušení závodní trati.

Sdílejte na:
Zavřít