Hamilton dorovnal Schumacherův rekord a obdržel jeho helmu

Hamilton dorovnal Schumacherův rekord a obdržel jeho helmu

Britský pilot Lewis Hamilton obdržel jednu ze závodních přileb sedmi násobného mistra světa Michaela Schumachera, když v neděli na Nürburgringu vyrovnal jeho rekord 91 vítězství ve Velkých cenách.

Hamilton, jenž včera zajel až druhý nejlepší čas, za svým stájovým kolegou Valtteri Bottasem, se dnes radoval z výhry, do čela startovního roštu se dostal ještě před prvním kolem zastávek do boxů.

Pozdní safety car dal Maxi Verstappenovi z Red Bullu šanci zkusit dohnat Hamiltona, ale jezdec Mercedesu se zkrátka předjet nenechal a dojel si pro své sedmé vítězství v této sezóně.

Hamiltonovi se díky dnešní výhře podařilo překonat Schumacherův rekord 91 vítězství v závodech, který trvá od jeho posledního vítězství z Velké ceny Číny v roce 2006.

U příležitosti tohoto úspěchu předal Schumacherův syn, jezdec Formule 2 Mick Schumacher, Hamiltonovi jednu z otcových závodních přileb, když jezdil za Mercedes z roku 2012.

Jsem poctěn, ani nevím, co na to říct,“ uvedl Hamilton. „Když vyrůstáte, že někoho sledujete a máte ho za svého idola, nejen z hlediska řidičské kvality, ale také z toho důvodu, co jsou schopni neustále dělat rok co rok, závod za závodem a týden co týden se svým týmem.“

Věděl jsem o jeho dominanci a nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že někdo jako já bude dorovnávat rekordy stanovené samotným Michaelem.

Takže je to neuvěřitelná pocta, a bude chvíli trvat, než to celé zpracuji.

Hamilton před víkendem opakovaně odmítal dotazy týkající se dorovnání Schumacherova rekordu, připustil si to až když zajížděl po závodě do boxů.

Upřímně, když jsem vjížděl do boxů, tehdy mi teprve došlo, že jsem se vyrovnal Michaelovi.“ Řekl Hamilton.

Ještě jsem to ani nestihl zpracovat, rozhodně bych to ale bez tohoto neuvěřitelného týmu nedokázal.“

Všichni jezdci tomu dnes dávali všechno. Takže velké poděkování a obrovský, obrovský respekt.

Hamilton měl dobrý start a v první zatáčce se dokonce utkal se svým stájovým kolegou Bottasem, byl to zápas kolo na kolo, z něhož ale hned v druhé zatáčce vzešel úspěšnější Bottas.

Odstartovali jsme dobře, jeli jsme bok po boku. Mé i Valtteriho auto v první zatáčce nedotáčelo, snažil jsem se mu tudíž dát co nejvíce prostoru,“ vysvětlil Hamilton.

Pak byl v mém slepém úhlu, takže jsem úplně nevěděl, kde je. Donutil mě jet vnější stranou, kde jsem na něho ztrácel. Musím říct, že to od něho bylo velice dobrý tah.

Vzpomínám si, že jsem vyjížděl z druhé zatáčky a říkal si, že tohle bude náročný závod.

Hamilton se poté ujal vedení v 13. kole, když se Bottasovi v 1. zatáčce kously brzdy a musel vzít zatáčku zeširoka. Hamilton zůstal v čele pole a diktoval tempo až do konce závodu.

Říkal jsem si, že se ho musím držet jako klíště, jestli chci mít nějakou šanci jej předjet.

Klíčem k úspěchu bylo to, že jsem se dobře staral o své pneumatiky, všiml jsem si, že jeho pneumatiky na to nebyly vůbec dobře, proto jsem na to šlápl a doufal, že jej dojedu. Pak se mu naštěstí zasekla přední kola a já ho mohl předjet.

„Ale vůbec to nebyl snadný závod. Red Bull se lepší každým závodem. Max řídil velice dobře. Myslím, že jediné místo, kde měl šanci, bylo při restartu, ale podařilo se mi ujet z jeho dosahu a udělat si pěknou mezeru.

Na konci zajel nejrychlejší čas závodu, na tom lze dobře vidět, jak rychlí dokáže být.

Sdílejte na:
Zavřít