Ovlivní požár v McLarenu přípravu jezdců před závodem?

Ovlivní požár v McLarenu přípravu jezdců před závodem?

Stresující den pro McLaren byl zakončen tím nejlepším způsobem. V zázemí britského týmu na okruhu v Barceloně v sobotu dopoledne hořelo a došlo i k evakuaci. To ovlivnilo přípravu jezdců, ale Landa Norrise nečekaná komplikace nevykolejila a v kvalifikaci nechal všechny ostatní monoposty za sebou.

Lando Norris se domnívá, že jeho předzávodní přípravy na Velkou cenu Španělska by mohly být ovlivněny požárem, který vypukl v zázemí McLarenu na barcelonském okruhu. Příčinou požáru, ke kterému došlo krátce před začátkem závěrečného tréninku a který vyústil v evakuaci budovy, byla podle všeho elektrická závada. Jeden člen týmu McLaren byl preventivně převezen do nemocnice na vyšetření, ale v odpoledních hodinách byl propuštěn.

Na trati se Norrisovi podařilo získat druhou pole position v kariéře formule 1, když na konci další napínavé kvalifikace o dvě setiny sekundy předstihl Maxe Verstappena. V rozhovoru po kvalifikaci se třiadvacetiletý jezdec reprezentující McLaren zamyslel nad traumatickými událostmi zkraje dne a řekl: „Nejlepší, co můžeme říct, je, že se všem daří dobře, takže to je ta nejlepší zpráva ze všeho. Jeden člověk byl převezen do nemocnice na nějaké vyšetření, ale jinak je vše v pořádku. V celém týmu vypukl trochu strach. Nikdy to není příjemné a prostě to byl trochu víc stresující den, než bych si přál. Přišel jsem o boty, a to bylo pro mě upřímně řečeno nejhorší.“

Ztracené boty však nebyly jedinou komplikací v přípravě před samotným závodem. „Nebyl jsem ve svém normálním pokoji, nemohl jsem relaxovat a odpočívat tak, jak bych to dělal normálně. Měl jsem nabídky od spousty lidí, takže to bylo skvělé. Spousta týmů se k nám z McLarenu chovala velmi hezky a nabízela nám pomoc, takže z této strany bylo vše dobré. Ale je škoda, že týmovou budovu nevyužijeme dnes nebo zítra a možná ani v budoucnu.“

McLaren potvrdil, že pokračuje ve vyhodnocování škod. Co se týče osobního dopadu na Norrise, cítí, že příprava na závod nebude tak pohodlná, jak je zvyklý, ale je přesvědčen, že bude schopen odsunout veškeré problémy stranou.

„Bylo to všechno trochu zamotané. Mám jednu nebo dvě sady všeho možného, něco se podařilo vynést ven, ale některé věci nejsou zrovna nejvhodnější k použití nebo dost zapáchají od ohně. Některé věci jsem dostal ven, ale třeba si rád si poslechnu hudbu a tak. Oscar si potom hodně stěžuje, protože moje hudba je před jízdami strašně hlasitá, ale tentokrát jsem se bez toho obešel,“ popsal Norris.

V McLarenu tak došlo k škatulatům, co se týče zázemí. FIA dokonce potvrdila, že výkonný ředitel McLarenu Zak Brown se dočasně usídlil v kanceláři prezidenta Mohammeda Ben Sulayema v motorestu FIA.

Tuto situaci osvětlil také Lando Norris: „Zakovu kancelář jsem převzal já, takže Zak je trochu nešťastný. Ale nic není problém a já nikdy nebyl typ člověka, který by si na tyhle věci stěžoval. Upřímně řečeno, mohl bych prostě skočit do auta, kdykoliv je potřeba, ale když máte příležitost mít pár minut pro sebe, tak ji využijete, protože si chcete odpočinout a pár minut přemýšlet sám pro sebe, než vyrazíte ven a uděláte to. Dnes to celkem šlo, možná mě to zítra ovlivní trochu víc, že si nemůžu dopřát ten klid, který mám rád, ale není to konec světa, takže si na to nebudu stěžovat.“

Britský jezdec odstartuje do nedělní Velké ceny Španělska z první pozice, jeho týmový kolega Oscar Piastri se bude muset startovním polem prodírat kupředu, na roštu mu po penalizaci Sergia Péreze patří 9. pozice.

Sdílejte na:
Zavřít