Osm jezdců má potenciál vyhrát ve Španělsku, říká Norris

Osm jezdců má potenciál vyhrát ve Španělsku, říká Norris

Lando Norris si v Barceloně dojel pro druhou pole position v kariéře. Promění ji ve vítězství? Sám se domnívá, že závod bude velmi těžký a šanci na výhru ve Španělsku má dle jeho slov až osm jezdců. O které se jedná?

Britský jezdec v barvách McLarenu Lando Norris opanoval kvalifikaci na okruhu v Barceloně. Těsně za ním se umístil Max Verstappen, dále pak dvojice jezdců Mercedsu a Ferrari. Už po pátečních trénincích rodák z Bristolu tušil, že závodní víkend ve Španělsku nabídne velkou bitvu. Předpokládá bitvu až čtyř týmů, které si to rozdají o vítězství.

„Jsem hodně natěšený. Je tu pár metrů od startu do první zatáčky, takže je to jedno z míst, kde nechcete startovat z pole position. Ale je to pro nás příležitost vyjet a pokusit se vyhrát závod,“ popsal britský jezdec. „Nemáme za sebou mnoho tréninků závodního tempa. Něco málo jsme udělali a myslím, že jsme byli blízko, ostatně jako vždycky.“

„Myslím, že tentokrát to nebude o tom, že některé auto je mnohem rychlejší. Myslím, že Mercedes, my, Red Bull a Ferrari, to je osm aut, která dnes v kvalifikaci mohla být na prvním místě a zítra by měla šanci závod vyhrát,“ přiblížil bezprostředně po kvalifikaci na tiskové konferenci. „Jde tedy o to, abyste dělali co nejméně chyb. Podobně jako dnes, půjde prostě jen odjet další dobrý závod, který normálně jezdíme.“

Max Verstappen na tiskové konferenci připomněl předpověď počasí, která by také mohla zamíchat samotným závodem. V noci by mělo pršet a pár kapek se možná objeví také během samotné Velké ceny Španělska.

„Určitě bych chtěl zítra vyhrát, to je asi zcela přirozené. Myslím, že je stále trochu neznámé, jak na tom všichni jsme, konkrétně pokud jde o čisté tempo v dlouhých jízdách. Samozřejmě doufám, že to bude všechno velmi těsné, jako tomu bylo v několika posledních závodech,“ sdělil Norris.

„Myslím, že i kvůli zdejší vysoké teplotě je třeba se o pneumatiky opravdu starat. Nevím, v jakém stavu bude trať zítra, samozřejmě s možným deštěm přes noc a ráno. Takže všechny tyto věci samozřejmě hrají roli,“ zakončil britský jezdec.

Lando Norris bude v nedělním závodě útočit na druhé kariérní vítězství, za ním je však celá řada vlčáků, kteří budou na třiadvacetiletého závodníka od prvních metrů útočit. Jak to celé dopadne? Velká cena Španělska startuje již v neděli v 15 hodin.

Sdílejte na:
Zavřít