Oschersleben: „Žlutá Mamba“ ovládla úvod sezóny GT Masters

Oschersleben: „Žlutá Mamba“ ovládla úvod sezóny GT Masters

První závod šampionátu ADAC GT Masters v Motoparku Oschersleben měl kupodivu relativně klidný průběh. Žlutý HTP Mercedes italského polemana Marciella de facto nedal první místo z ruky a jeho druhý pilot, Němec Buhk, ho s přehledem dovedl k vítězství.

V polovině května bylo na čase, aby do sezóny 2021 vstoupil i oblíbený šampionát ADAC GT Masters, který letos startuje s predikátem německého mistrovství GT. Je již tradicí, že se opona sezóny otevře ve východoněmeckém Oscherslebenu a letos tomu nebylo jinak. V Magdeburger Boerde se sešlo nabité pole 27 silných GT3, ve kterém ovšem poprvé po letech chyběli účastníci z Čech. Potřebné finance tentokrát nenašel ani tým Igora Salaquardy, ani jediný závodník z české kotliny. Jinde je to, jak známo, pravděpodobně lehčí, najít potřebná eura – o čemž svědčí stále ještě velmi silné pole startujících.

Ve veledůležité kvalifikaci pro první závod v sobotu se na trati, která neskýtá mnoho přiležitostí k předjetí (už vůbec ne pro obrovité vozy GT), prosadila bývalá italské naděje monopostů Rafaelle Marciello na HTP Mercedesu, před domácím Davidem Jahnem (Joos Porsche), Švýcarem Riccardem Fellerem (Land-Audi) a Polákem Igorem Walilkem (Zakspeed Mercedes).

Neuralgickou první zatáčkou se pole po startu protáhlo bez úhony a žlutý Mercedes italského polemena začal úspěšně zbytku pole ujíždět. Za to ovšem nedokázali Jahn s Walikem držet své špičkové pozice. Na třetí místo se brzy posunul Ital Mirko Bortolitti (Grasser Lamborghini) a za ním se usadil brit Nick Yelloly (Schubert BMW).

Po 20 minutách, tedy ještě před možností výměny jezdců, začalo krátce pršet – kritická situace se ale obešla bez vážných nehod, jen Walilko se po šarvátce dále propadl polem.

26 minut před koncem předal lídr Marciello svůj vůz s náskokem 4 sekund kolegovi Maximilanovi Buhkovi. Na druhou pozici postoupil Costa Balboa, který zelený Grasser Lambo převzal od Bortolottiho. Christopher Mies držel na Lan -Audi „po Fellerovi“ třetí místo.

Buhk poté s přehledem udržel Balbou za sebou a jeho „Žlutá Mamba“ slavila na úvod sezóny jasné vítězství. Také zbytek pole se pod hrozivými černými mraky choval nadmíru disciplinovaně a i když se mnoho vozů v početném poli nacházelo v těsném závěsu, nikdo onen „husí pochod“ nenarušil nějakou nepromyšlěnou akcí…

Výsledek ADAC-GT-Masters v Oscherslebenu:

  1. Marciello/Buhk, HTP-Mercedes
  2. Bortolotti/Balboa, Grasser-Lamborghini
  3. Feller/Mies, Land-Audi
  4. Yelloly/Krohn, Schubert-BMW
  5. Engel/Stolz Toksport-Mercedes
  6. Marschall/Schramm, Rutronik-Audi

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít