ADAC GT Masters: V Zandvoortu zuřili býci Lamborghini

ADAC GT Masters: V Zandvoortu zuřili býci Lamborghini

Po německém Oscherslebenu a rakouském Spielbergu absolvovalo ADAC GT Masters: svůj třetí podnik sezóny 2022 v nizozemském Zandvoortu. Z přímořského autodromu uprostřed písečných dun si vezly zlaté poháry dvakrát vozy Lamborghini připravené švýcarským týmem Emila Freye.

Sobota: První triumf pro Wisshofera s Lappalainenem

ADAC GT Masters se letos bohužel musí obejít bez české účasti a bez podniku v Čechách. Nejlepší sobotní kvalifikace byl rakouský pilot Frey-Lamborghini, Mick Wishofer. Na pestrém gridu mu následovali Jan Marchalkowski (ZVO-Mercedes), Jannes Fittje (ID-Porsche), Ezequiel Perez (Madpanda-Mercedes) a Jusuf Owega (Land-Audi) – ano, hledat na špičce velká jména bylo dost těžké…

Startovalo se na vlhké trati a byl to Perez, kdo pojal první průjezd obávanou Tarzanovou zatáčkou nejlépe, zatímco Marschalkowski dokázal havarovat již v zahřívacím kole! Po prvním kole tedy vedl jeho Perezův Mercedes před Wishoferem, Fittjem a Eastalent-Audi Simona Reichera. Lídr ale přesto neměl šanci: na bleskově osychající trati riskoval start na pneumatikách do deště a propadl se brzy polem. Wisshofer si poté vzpoměl na svou dopolední formu a vůz předal o poločas závodu svému kolegovi Konsta Lappalainenovi s obřím náskokem 7 sekund na Rutronik-Audi Dennise Marschalla, jenž převzal od Kima Schramma.  Za nimi ovšem vyvíjeli tlak Norbert Siedler a úřadující šampion Ricardo Feller.

Finský jezdec přesto dovedl italský vůz švýcarského týmu bez problému k velkému prvnímu vítězství, i když s náskokem pouhých 13 desetin. Ani na pozicích bezprostředně za ním nedošlo ke změnám pořadí.

Výsledek ADAC GT Masters – sobota:

 1. Wisshofer/Lappalainen, Frey-Lamborghini
 2. Marschall/Schramm, Rutronik-Audi
 3. Siedler/Reicher, Eastalent-Audi
 4. Feller/Owega, Land-Audi
 5. Fittje/Evans, ID-Porsche
 6. Gueven/Engelhart, Joos-Porsche

Neděle: Jack Aitken s prvním zlatým pohárem GT Masters

Také na pole position druhého závodu víkendu stál Lamborghini Hurracan stáje Emil Frey Racing – tentokrát ji ovšem zajel náhradník Williamsu F1, Jack Aitken. Start mu vyšel výborně. Z prvního kola se vrátil na špičce před Italem Drudim (Car Collection Audi) a Turkem Guvenem (Joos-Porsche).

Pořadí na špičce poté zůstalo až do pit stopů beze změny. Výborně naladěná bývalá hvězda F2 Aitken předal svůj Lambo „dvojníkovi Alonsa“, Albertovi Costovi Balboovi a ten ho zkušenou rukou dovezl vítězně před cílovou čáru. Druhý dojel domácí pilot: „Verstappenův kamarád“ Thierry Vermeulen převzal od Drudiho a nenechal si tuto šanci ujít. Christian Engelhart ztratil 3. místo defektem v posledním kole…

Šampionát bude pokračovat – snad závody se zajímavějším průběhem – začátkem srpna na Nürburgringu.

Výsledek ADAC-GT-Masters – neděle:

 1. Aitken/Costa Balboa, Frey-Lamborghini
 2. Vermeulen/Drudi, Car Collection-Audi
 3. Perera/Rougier, Frey-Lamborghini
 4. Zimmermann/Mies, Land-Audi
 5. Sturm/Müller, Allied-Porsche
 6. Schramm/Marschall, Rutronik-Porsche

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít