ADAC-GT-Masters: Lamborghini nebyly k poražení

ADAC-GT-Masters: Lamborghini nebyly k poražení

Předposlední podnik šampionátu ADAC-GT-Masters přilákal do chladného ale prosluněného Hockenheiumu krásné pole 28 vozů GT3. Zatímco patřila sobota jasně vozu Grasser-Lamborghini jezdců Bortolottiho a Mapelliho, prosadil se v neděli sesterský vůz stejné stáje s Pererou a Ineichenem v kokpitu. Hockenheim italské značce prostě svědčil. Před závěrečným podnikem sezóny mají realistické naděje na titul ještě tři posádky.

Sobota:  Ve znamení zuřivého býka

Dění na absolutní špičce sobotního závodu je rychle popsáno: Výborný jižní Tyrolák Mirko Bortolotti postavil zelený Lamborghini Huracan rakouské stáje Grasser na pole position, ležíc na prvním místě ho v závodě předal hostujícímu spolujezdci Mapellimu a Ital s ním dojel pro čisté vítězství. Bortolotti se tím vrátil mezi adepty na titul mistra.

Také pozice za nimi se – napříč minimálním odstupům – příliš neměnily. Druhým místem si ze druhého startovního místa pro důležité body dojeli lídři celkového hodnocení Mies a Feller (Land Audi R8) a třetí dojel SSR-Porsche 911 Ammermuellera s Jaminetem. Jen na čtvrté místo tentokrát stačili Engel/Stolz, čímž jejich bodový odstup na Miese s Fellerem vzrostl na 12.

Úspěšnou sobotu pro štýrský tým Gottfrieda Grassera podtrhli i gentlemani Ineichen s Perereou na 6. a mladí Zimmermann se Sassem na 8. místě – tři „zuřiví býci“ mezi top- 8: páni od Lamborghini jistě měli radost.

Výsledek sobota:

 1. Bortolotti/Mapelli, Grasser-Lamborghini
 2. Feller/Mies, Land-Audi
 3. Jaminet/Ammermueller, SSR-Porsche
 4. Stolz/Engel, TokSport-Mercedes
 5. Owega/Niederhauser, Phoenix-Audi
 6. Ineichen/Perera, Grasser-Lamborghini

Neděle: Gentleman Ineichen ve stylu profíka Perery

Show vozů Lamborghini Huracan pokračovala i v nedělní kvalifikaci – bohužel ne se „správným vozem“: Na pole position totiž zajel Franck Perera, zatímco Mapelli kvalifikoval jedničku Bortolottiho jen na 16. pozici. Ani ostatním špičkovým posádkám soboty se ovšem moc nedařilo: Mies zajel jen 12. čas, Ammermueller pouze 13. Tak tedy znovu šance pro Engela se Stolzem na 6. místě..?

Dřívější formulová naděje Perera odstartoval perfektně a vedl i když po polovině závodu nastala fáze výměn pilotů. Triu Mercedesů s Buhkem, Engelem a Gounonem při tom Francouz již ujel témeř o 5 sekund. Hned za nimi se držel Land-Audi Christophera Miese.

Gentlemen driver Rolf Ineichen převzal svůj Grasser-Lambo od rychlejšího Perery přirozeně velmi pozdě – až 25 minut před koncem. Švýcarovým úkolem nyní bylo, udržet se v čele před dravými mladíky Marciellem, Stolzem a Walilkou, kteří teď Mercedesy převzali. Ke skupině „lovců“ se přidal i Engelhartův porsche. Soustředěný Ineichen si vedl dobře. 10 minut před koncem měl na Raffaela Marciella, který ještě nedávno platil za budoucího pilota Ferrari-F1, pořád ještě časový polštář 3 vteřin.

Překvapit se Ineichen nenechal ani po zbytek závodu a dojel značce Lamborghini pro druhé vítězství víkendu. 3. místo Stolze a 6. pozice Riccarda Fellera znamenají, že v celkové tabulce vedou před finále na Nürburgringu Feller s Miesem již jen o 4 body před Engelem a Stolzem. Ammermüller s Jaminetem následují se ztrátou 17 bodů – na velký sportovní víkend v pohoří Eifel za dva týdny je tedy zaděláno.

Výsledek neděle:

 1. Ineichen/Perera, Grasser-Lamborghini
 2. Marciello/Buhk, Landgraf-Mercedes
 3. Stolz/Engel, TokSport-Mercedes
 4. Engelhart/Preining, KUS-Porsche
 5. Walilko/Gounon, Zakspeed-Mercedes
 6. Pereira/Eriksson, KUS-Porsche

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít