Oscar Piastri by si přál změnu pravidel ve formuli 1

Oscar Piastri by si přál změnu pravidel ve formuli 1

Oscar Piastri prohlásil, že by si přál, aby pravidlo o nutnosti použít během závodu formule 1 více než jednu směs pneumatik neexistovalo. Jezdec McLarenu se ve Velké ceně Las Vegas zotavil z neúspěšné kvalifikace a získal body.

Mladý Australan startoval až z 18. pozice a podařilo se mu dokončit závod na 10. místě, protože díky dobré strategii týmu McLaren se navzdory kolizi s Lewisem Hamiltonem dostal dopředu. Naneštěstí pro Piastriho, když soupeřil po boku pozdějšího vítěze Maxe Verstappena a Pierra Gaslyho o konečné umístění na stupních vítězů, byl stále na tvrdé sadě pneumatik, tedy na směsi, na které závod odstartoval, a tak musel znovu do boxů.

Tato strategie byla nakonec to nejlepší, co mohl udělat, aby se dostal na body a zajel nejrychlejší kolo závodu, což bylo pro tým na pouličním okruhu v Las Vegas zklamáním. Navíc Piastriho týmový kolega Lando Norris vypadl ze závodu již dříve, když ztratil kontrolu nad vozem v 12. zatáčce.

Piastri po závodě pro Sky Sports F1 uvedl: „Podíval jsem se do zrcátka a viděl jsem, že všude létá spousta jisker a věcí. To samozřejmě není dobré, ale jsem rád, že je Lando (Norris – pozn. red) v pořádku. Tak trochu mám pocit, že jsme si za ten závod zasloužili trochu víc. Tempo bylo opravdu dobré, jeli jsme pěkně, jen to načasování safety caru nám moc nevyšlo. Střet s Lewisem Hamiltonem tomu taky moc nepomohl. Je škoda, že jsme nebyli výš, protože jsem si myslel, že v jednu chvíli to vypadalo opravdu dobře.“

„Opravdu jsem si přál, aby toto pravidlo neexistovalo, protože bych prostě jel až do konce na tvrdých pneumatikách a upřímně si myslím, že jsme si mohli udržet čtvrté místo. Škoda, ale dva body jsou lepší než žádné. Myslím, že závod měl rozhodně pozitiva. I s takovými věcmi, které nám nešly naproti, jsme měli stále opravdu dobré tempo a ve srovnání se včerejškem to byla dobrá změna. Dnes nás trochu překvapilo, že jsme byli ještě lepší, než jsme očekávali. Jen škoda, že jsme nebyli více odměněni,“ dodal Oscar Piastri.

Sdílejte na:
Zavřít