Okruh Portimão bude představovat výzvu, říká Kvjat

Okruh Portimão bude představovat výzvu, říká Kvjat

Ruský jezdec, ve službách týmu AlphaTauri, očekává, že „neobvyklé“ uspořádání okruhu Portimão bude představovat výzvu pro monoposty formule 1. Královna motorsportu se vrací do Portugalska po 24 letech.

Daniil Kvjat odhalil, že předtím nikdy nebyl v Portimãu a očekává těžkou práci během volných tréninků, protože tým má velmi málo dat.

„Bude to pro mě úplně nová zkušenost a myslím si, že i pro většinu ostatních jezdců. Bude to velmi zajímavá výzva. Odjel jsem pár kol na simulátoru, ale okruh ještě nemám v paměti. Myslím si, že budeme muset tvrdě pracovat v pátek a v sobotu, abychom se naučili vše, co bude možné,“ uvedl ruský pilot.

Je to nový začátek. Je to docela neobvyklý okruh, který má několik klesání a stoupání. Takže něco jiného než normálně. V tomto ročním období bychom měli mít ideální počasí, kolem 20°C, takže určitě lepší než co jsme měli na Nürburgringu,“ dodal Daniil Kvjat.

Jeho týmový kolega Pierre Gasly k trati uvedl: „Portimão vypadá jako velmi pěkná trať. Má spoustu změn ohledně převýšení a taky několik neobvyklých zatáček. I když zde testovalo pár týmů hodně dávno, nikdy se okruh pořádně nepoužil pro formuli 1.“

„Pro tým bude důležité, aby se dobře připravil a odvedl dobrou práci ve volných trénincích,“ dodal francouzský pilot.

Sdílejte na:
Zavřít