Ohlasy po pátečních trénincích v Bahrajnu

Ohlasy po pátečních trénincích v Bahrajnu

Okruh Sachír v Bahrajnu tento víkend hostí první ze dvou závodů, které se zde letos pojedou. Tento víkend se pojede na tradiční verzi okruhu. Co řekli jezdci po pátečních trénincích?

Albon byl překvapen problémem s gripem

Pilot Red Bullu Alex Albon byl zaskočen problémem s přilnavostí, který vyústil v nehodu, kdy skončil v bariéře. Jezdec je naštěstí v pořádku, nicméně vůz už ke svým mechanikům dovézt nedokázal a druhý trénink pro něj skončil předčasně.

„Byla to jen jedna z těch věcí, které jsem z toho měl opravdu vytáhnout,“ řekl Albon.

„Byl jsem trochu zaskočen nedostatkem přilnavosti. Byla to jedna z těch věcí. Byla to nepříjemná nehoda, pod nepříjemným úhlem, nebyla to sranda, ale vše je v pořádku.“

Šéf Red Bullu nazval nehodu frustrující, nicméně byl povzbuzen faktem, že pohonná jednotka nebyla poškozena.

„Monokok vypadá v pořádku, pohonná jednotka vypadá v pořádku, nebyla to závodní převodovka, ale kluci budou mít dnes v noci napilno,“ řekl Horner.

„Je těžké to vyčíslit v penězích, ale je to značná částka, protože auto skončilo v bariéře.

Myslím, že je zničené minimálně ve třech rozích, možná ve všech čtyřech, plus přední a zadní křídlo a nos. Je to značná částka.“

Verstappen: Mercedesy jsou zase rychlé

Max Verstappen má za sebou relativně slušný pátek, když v FP1 skončil šestý a v FP2 druhý. Jedinou chybou během pátečního programu bylo jedno roztočení.

„V prvním tréninku jsem toho moc neodjel, dělali jsme na autě nějaké testy, takže jsem ztratil několik kol, ale druhý trénink byl v pořádku, takže to byl ve výsledku dobrý pátek,“ řekl.

„Bude to jasnější, ale už teď můžete vidět, že je Mercedes zase rychlý. Není to žádným překvapením, musíme se soustředit na lepší vyvážení vozu a na závod, jelikož je to zde složité s pneumatikami, rychle degradují.“

Hamilton nespokojen s pneumatikami, Bottas se obává Red Bullu

Týmy dnes měly šanci vyzkoušet si prototyp pneumatik pro příští sezónu a Lewis Hamilton z nich moc nadšený nebyl.

„Dělám co můžu, abych nic neříkal,“ řekl Hamilton.

„Chtěl bych říct, že víkend co víkend, každý rok, máme na závodech tým Pirelli. Mám k chlapům obrovský respekt, přijedou, vyloží nám naše objednané pneumatiky, starají se, abychom byli v bezpečí. Odvádějí skvělou práci.

V roce 2019 přišli s pneumatikami pro rok 2020, které byly horší, než ty předtím, a tak už dva roky jezdíme na stejných pneumatikách.

To znamená, že měli dva roky na vývoj nových pneumatik. Přijeli jsme ale s pneumatikami, které jsou o 3 kg těžší, to je o sekundu horší čas na kolo.

Určitě se necítím dobře. Preferuji zůstat na současných pneumatikách.“

Valtteri Bottas se na svoje poměry v pátek poměrně trápil, když si několikrát poškodil pneumatiky. Také si myslí, že Red Bull má v Bahrajnu tempo, když v FP2 skončil jen o několik setin za Verstappenem.

„Když to celkově zhodnotím, tak dnešní výkon byl v pohodě,“ řekl Bottas.

„První trénink byl trochu náročnější, ale tak je to tady vždy. I poslední trénink bude náročný, budou panovat jiné podmínky, trať bude teplejší a bude větrněji.

Celkově dnešek nebyl špatný. Pořád nejsem úplně spokojen s vyvážením vozu a oba tréninky komplikoval provoz, dělal jsem chyby.“

Sdílejte na:
Zavřít