Odložen začátek sezony, úvodní závod bude VC Bahrajnu

Odložen začátek sezony, úvodní závod bude VC Bahrajnu

Formule 1 přepracovala svůj kalendář závodů pro rok 2021, potvrdila návrat Imoly, Šampionát nadále trpí z následků pandemie covid-19. Austrálie již nové datum má, na datu VC Číny se stále pracuje.

Formule 1 v loňském roce představila kalendář 23 závodů na rok 2021, ale první změny nyní ratifikovali a zveřejnili pořadatelé série.

Navrhovaný úvodní závod sezony v Austrálii byl odložen, stejně jako plánované dubnové kolo v Číně, což znamená, že Bahrajn je nyní zahajovatelem sezony 28. března.

Bahrain uspořádal v roce 2020 dva závody na různých okruzích a dříve zahájil sezony Formule 1 v letech 2006 a 2010.

V Imole budeme mít možnost vidět monoposty i tuto sezonu. Po čtrnáctileté odmlce se minulý rok vrátil legendární okruh v italské Imole. V nynějším kalendáři má své místo 18. dubna.

Akce 2.května nemá dosud určené místo, spekuluje se, že jej zaplní Portimão v Portugalsku.

Závod v Austrálii byl odložen na 21. listopadu, což znamená, že Brazílie byla posunuta na dřívější datum a vytvořila tím závody tři týdny po sobě se Spojenými státy a Mexikem.

Saúdská Arábie a Abú Zabí byly posunuty o týden na 5. a 12. prosince.

Byl to rušný začátek roku ve Formule 1 a s potěšením potvrzujeme, že počet plánovaných závodů pro sezonu zůstává nezměněn,“ uvedl generální ředitel Formule 1 Stefano Domenicali.

Celosvětová pandemie dosud nedovolila, aby se život vrátil do normálu, ale v roce 2020 jsme ukázali, že můžeme bezpečně závodit jako první mezinárodní sport. Máme zkušenosti a plány, abychom odjezdili avizovanou sezonu.

Je skvělou zprávou, že jsme se již dokázali dohodnout na naplánovaném termínu listopadové Velké ceny Austrálie a pokračujeme ve spolupráci s našimi čínskými kolegy, abychom našli řešení, jak tam závodit v roce 2021.

Jsme velmi nadšení, že můžeme oznámit, že se Imola vrátí pro sezonu 2021 a víme, že naši fanoušci se budou těšit na návrat formule 1 po zimní přestávce a na úvodní závody, který se pojede v Bahrajnu.

Je zřejmé, že virová situace zůstává proměnlivá, ale máme zkušenosti z minulé sezony se všemi našimi partnery a promotéry, abychom se odpovídajícím způsobem a bezpečně přizpůsobili roku 2021.

Více než polovina plánovaných velkých cen 2020 byla nakonec zrušena kvůli pandemii, protože formule 1 nasadila restrukturalizovaný 17kolový kalendář na 14 různých místech po celé Evropě a na Středním východě.

Byly zrušeny všechny plánované cesty na místa v Asii a Americe, spolu s plánovanými koly v Monaku, Francii a Nizozemsku.

Sdílejte na:
Zavřít