Ocon v Renaultu nahradí Hülkenberga

Ocon v Renaultu nahradí Hülkenberga

Esteban Ocon se vrátí na startovní rošt Formule 1, od příští sezóny nahradí v továrním Renaultu německého jezdce Nica Hülkenberga.


Chráněnec Mercedesu Ocon od roku 2016, kdy vstoupil do Formule 1, jezdil za Manor a Force Indii (dnes Racing Point), ale letos na startovním roštu chybí, jelikož jeho místo v Racing Pointu dostal Lance Stroll a naznačovaný přestup do Renaultu padl s příchodem Daniela Ricciarda.

Byla zde možnost, že by od příští sezóny mohl jezdit po boku Lewise Hamiltona, Mercedes ale dnes potvrdil, že si tým nechá Valtteriho Bottase. Nakonec tak bude jezdit po boku Ricciarda, s týmem podepsal dvouletou smlouvu.

Zatím ale nebylo potvrzeno, zda Oconův tah do Renaultu znamená konec jeho vztahům s Mercedesem.

„Během své kariéry v F1 zažil vrcholy i dna sportu a plně pochopil, že se musí chopit každé šance,“ řekl šéf Renaultu Cyril Abiteboul.

„Kromě propůjčování svého přirozeného talentu bude cílem Estebana soustředit jeho přirozenou energii a úsilí, které byly zintenzivněny rokem bez závodění. Je pak na nás, abychom je vložili do další fáze týmového pokroku.“

Ocon o přestupu řekl: “ Za prvé a především jsem velmi hrdý, že jsem se stal jezdcem Renaultu,“ řekl Ocon. „Vyrostl jsem v Enstone, v roce 2010 jsem začal s Lotusem a později s Renaultem. Jsem velmi spjatý s týmem a s lidmi kteří zde pracují. To jsou ti, kteří mi otevřeli dveře do vrcholového motorsportu.

A za druhé jsem velmi rád, že mi tým s velkými ambicemi dal znovu příležitost, ukázat svůj talent na nejvyšší úrovni Formule 1.“

Sdílejte na:
Zavřít