To whom it may concern… Bottas zůstává u Mercedesu!

To whom it may concern… Bottas zůstává u Mercedesu!

Fandové finského pilota mohou slavit! Mercedes se rozhodl, a i v příštím roce bude vedle Lewise Hamiltona závodit Valtteri Bottas. Čerstvě 30letý Fin podepsal kontrakt na jednu sezónu.

Toto Wolff již v Maďarsku oznámil, že o jezdeckém složení Mercedesu se bude rozhodovat během letní přestávky. Uznal, že nebylo jednoduché vybírat mezi Valtterim Bottasem a Estebanem Oconem.

Ve čtvrtek ráno před GP Belgie tým oznámil, že Valtteri Bottas setrvá i v příštím roce.

Od odchodu Nica Rosberga na konci sezóny 2016 získal Valtteri Bottas pět vítězství, a ačkoliv nikdy přímo neohrozil Hamiltonovy šance na mistrovský titul, stal se velmi dobrou týmovou dvojkou.

„Jsem velmi šťastný a hrdý na to, že mohu s tímto týmem zůstat již čtvrtým rokem. Chci poděkovat všem členům týmu, kteří ve mě věřili,“ řekl po oznámení jezdecké dvojice Mercedesu pro příští rok Valtteri Bottas.

„Mým cílem je stát se mistrem světa. Z mé zkušenosti je Mercedes tou nejlepší možností, jak tento cíl v roce 2020 naplnit.“

„Máme před sebou letos ještě devět závodů a já se chci v každém z nich zlepšovat. V tuhle chvíli se soustředím na Spa a na zisk co nejlepšího možného výsledku pro tým,“ zakončil druhý muž celkového pořadí mezi jezdci.

Bottasovým rivalem v boji o sedačku u Mercedesu byl mladík Esteban Ocon. V minulosti jezdec Manoru a Force Indie letos sedačku nenašel a musel se spokojit s rolí rezervního jezdce Mercedesu.

Toto Wolff přiznal, že nebylo jednoduché vybrat si mezi těmito dvěma jezdci. V minulosti ale oznámil, že Francouzovi sedačku pro sezónu 2020 najde. Nyní chce v týmu zajistit balanc.

„Přáli jsme si, aby se Valtteri v první části sezóny ukázal lépe než vloni – a to se stalo,“ prozradil šéf Mercedesu Toto Wolff. „Ačkoliv to byl jeho nejúspěšnější vstup do sezóny, prahne po dalších úspěších a chce se stále posouvat.“

„Mám radost, že v týmu zůstane i příští rok a těším se na jeho další vývoj.“

Ačkoliv byl Ocon jmenován rezervním pilotem Mercedesu, ani jednou se letos do kokpitu W10 neposadil. Nyní přišel o možnost závodit příští rok po boku pětinásobného šampiona Lewise Hamiltona. Očekává se, že podepíše jinde.

Velkým favoritem je tým Renault, kde by nahradil Nica Hülkenberga. Ten by se mohl stát týmovým kolegou Kevina Magnussena u týmu Haas. Je možné, že nás dnes čeká další rozluštění tajenky, jak to příští rok bude. Nico Hülkenberg totiž v úterý na Instagramu slíbil „velmi zajímavý čtvrtek“.

Sdílejte na:
Zavřít