Ocon kritizuje Alonsa: 98 % práce jsem odvedl v Alpine já

Ocon kritizuje Alonsa: 98 % práce jsem odvedl v Alpine já

Francouzský pilot Esteban Ocon kritizuje svého bývalého kolegu Fernanda Alonsa. Pilot Alpine tvrdí, že Španěl v posledních dvou letech neodvedl v Alpine žádnou práci na simulátoru.

Fernando Alonso se připojil k Alpine v roce 2021, přičemž předchozí 2 sezóny závodil mimo královnu motorsportu. Dvojnásobný mistr světa se rozhodl francouzský tým opustit a pro rok 2023 nahradil odcházejícího Sebastiana Vettela u Astonu Martin.

Ocon a Alonso měli během tohoto roku více bouřlivější vztah, který vyvrcholil několika závodními incidenty. Nejvýraznější byl v Brazílii, kde spolu dvojice dvakrát měla kontakt během úvodního kola sobotního sprintu.

Po závodě v São Paulu Fernando Alonso na otázku, jestli si o incidentech s Estebanem Oconem promluví, odpověděl: „Ne. Nemusím. Ještě jeden závod a pak je konečně konec.“

V rozhovoru pro francouzský tisk Esteban Ocon naznačil, že je rád, že Fernando Alonso přestoupil

„Samozřejmě mě zklamalo, že se jeho komentáře objevily v tisku a nebyly řešeny interně. Neměli jsme žádnou diskuzi o tom. Respekt, který k němu mám, si zachovám.“

„Je dobře, že jde do Astonu Martin a že jdeme vlastní cestou. Upřímně řešeno, práce byla z 98 % na mých zádech a z 2 % na jeho. Byl jsem přepracovaný. Dělal jsem veškerý vývoj na simulátoru, marketingové cesty,“ řekl Esteban Ocon.

V sezóně 2023 bude mít Alpine čište francouzskou dvojici Esteban Ocon a Pierre Gasly, který otestoval monopost Alpine již během posezónních testů v Abú Zabí, protože Red Bull povolil jeho předčasné uvolnění ze smlouvy s AlphaTauri.

Fernando Alonso po posledním závodě v Abú Zabí byl přestěhovaný do garáže Astonu Martin.

Sdílejte na:
Zavřít